Slovenská kapela Good Road vydala album "MULTIVERZUM"

Infomix

Z albumu zároveň predstavuje ďalší singel s názvom "Medzi Nami".

Slovenská kapela Good Road, ktorá sa už v minulosti predstavila singlami Po kvapkách a Na kolená padám, teraz vydáva debutový album s názvom MULTIVERZUM. Do svojej tvorby vniesla kapela viac orchestrálnych prvkov, čím svoju hudobnú tvorbu posunuli novým smerom. „Skladby na náš debutový album vznikali postupom času. Jedna z nich vznikla dokonca ešte v čase, keď sme spolu ako kapela neexistovali. Ostatné prišli potom postupne a každá z nich v sebe nesie určitú etapu našej hudobnej cesty," povedal Jozef Novotňák, klávesák kapely, ktorý je zároveň z veľkej miery aj producentom skladieb.

Album obsahuje jedenásť autorských skladieb. Pod väčšinu textov sa podpísal Jozef Novotňák, no prispeli aj ďalší členovia. O zvuk na albume sa postaral profesionálny zvukár Braňo Fábry. S ním kapela spolupracovala už pri ich druhom singli "Na kolená padám", ktorý nadväzoval na víťazstvo kapely v súťaži Echo Zemplína v roku 2018. „K Braňovi sme sa v podstate dostali úplnou náhodou a to tak, že v čase, keď sme nahrali náš prvý singel Po kvapkách, som si v mailovej schránke našiel správu od Braňa, či by sme nemali záujem spolupracovať s ním. Zo začiatku sme to ako kapela veľmi neriešili, ale postupom času sme nahrali skladbu Na kolená padám a rozhodli sme sa, že to skúsime práve s Braňom. Doteraz neviem, akým spôsobom sa k nám dopátral, ale nakoniec som tejto náhode vďačný, lebo spolupráca s ním je naozaj výborná a aj vďaka nemu naše skladby dostali iný rozmer, keďže nám dával rady aj ohľadom produkcie, a tiež sa priamo podieľal aj na produkcii jednej skladby z albumu,“ povedal klávesák kapely.

Foto
Na albume MULTIVERZUM je jedenásť autorských piesní / Good Road

Ani samotný názov albumu vraj nie je náhodný, ale nesie v sebe určité posolstvo: „Výraz MULTIVERZUM v podstate hovorí o existencii viacerých paralelných vesmírov. Hovorí o tom, že je to niečo, čo obsahuje všetok priestor, čas, hmotu a energiu. Keďže skladby, ktoré sa na albume nachádzajú vznikali postupom času a nie všetky sú úplne v rovnakom hudobnom štýle, nakoľko radi kombinujeme pop/rock s elektronickými prvkami a orchestrálnymi prvkami, tak sme sa rozhodli opísať to práve takýmto slovným výrazom a predstaviť ľuďom náš hudobný vesmír, respektíve pohľad naň z viacerých uhlov,“ ozrejmil nám Jozef Novotňák. Kapela z albumu zároveň predstavuje ďalší singel s názvom "Medzi Nami".

Kapela Good Road je na hudobnej scéne 10 rokov, no vo svojich začiatkoch hrávali prevažne cover verzie známych piesni. Vlastnej tvorbe sa začali venovať až neskôr a ich prvý singel "Po kvapkách" vydali v roku 2017 po tom, čo vyhrali súťaž ECHO Zemplína. V roku 2018 súťaž vyhrali opäť a neskôr predstavili ich druhý singel "Na kolená padám". „Skladba Po kvapkách je našou prvou spoločnou autorskou skladbou, ktorej demo vzniklo už v roku 2012, no potom dlhú dobu ležala v šuflíku. Opätovne sme sa k nej vrátili, až po dlhšej dobe, keď sme sa rozhodli ju prerobiť. Neskôr, v roku 2017 sme vyhrali súťaž ECHO Zemplína a práve to nám otvorilo dvere do nahrávacieho štúdia na Vinianskom jazere, kde sme nahrali pieseň Po kvapkách. Táto skladba, bola naším prvým singlom a natočili sme k nej aj videoklip. Aby však lepšie zapadla na album, tak dostala nový zvuk, o ktorý sa postaral Braňo Fábry, s ktorým sme spolupracovali už pri našom druhom singli Na kolená padám,“ ozrejmil nám klávesák kapely.

 

Zdroj: RÁDIO KOŠICE