Skupina The Rest predstavila svoj vianočný song

Infomix

"Sen o bielych Vianociach", ale aj "Modlitba pre dvoch milencov" spolu s akustickou verziou sú súčasťou špeciálneho vianočného CD skupiny.

Skupinu The Rest tvoria vyzretí hudobníci na čele so spevákom Jožom Jánošíkom, ktorý je zároveň aj textár, hrá na gitaru a klávesy. Náhoda chcela, aby sa stretol s hudobníkom a producentom Jurajom Kupcom. Slovo dalo slovo a okrem producentského dozoru sa na albume "Život ako výstrel" vydanom v lete, podieľal  aj aktívne ako spevák a gitarista.

Škrtom v plánoch kapely boli pandemické opatrenia, koncertovanie sa zrazu stalo nedosiahnuteľné a tak sa kapela zasa zavrela do štúdia a okrem skúšania a prípravy sa podarilo pripraviť dva single - Vianočný duet a romantickú baladu. Oba single Sen o bielych Vianociach a Modlitba pre dvoch milencov spolu s akustickou verziou sú súčasťou špeciálneho vianočného CD.

O text a hudbu na vianočnej skladbe aj na romantickej balade sa postaral spevák kapely Jožo Jánošík a hudobne opäť asistoval Juraj Kupec. „Nechceli sme pieseň plnú gýču a pozlátka, ale chceli sme, aby z piesne bolo cítiť čaro Vianoc, aby z nej vyžarovala pohoda a sviatočná atmosféra bez pátosu. Verím, že singel Sen o bielych Vianociach je presne taký pohodový a úprimný, ako majú byť skutočné Vianoce,“ prezradil Jožo Jánošík o skladbách na Vianočnom CD.

„Romantický singel Modlitba pre dvoch milencov má od prvých tónov v sebe atmosféru a cítiť z nej zvláštny pokoj, lyriku a romantiku. Toto celé podčiarkuje epické gitarové sólo,“ uzavral Jožo Jánošík.

 

Zdroj: RÁDIO KOŠICE