Skupina Kryštof vyzýva novinku k tancu, smiechu a viere

Infomix

Pesnička "Hned teď (pojď být světlometem)" vznikla ako reakcia na situáciu, v ktorej sa celý svet aktuálne nachádza.

Po úspešnej piesni Hvězdáři, ktorá má na YouTube už cez 3,5 miliona zhliadnutí, prichádza skupina Kryštof s veselou tanečnou skladbou "Hned teď (buď světlometem)", na ktorej spolupracovala dcéra speváka Richarda Krajča Jasmínka, ale aj najväčšie hviezdy TikToku a Instagramu. Frontman kapely Kryštof v aktuálnej tematickej pesničke apeluje na fanúšikov a vyzývá ich k pozitívnemu naladeniu a viere, že sa všetko v dobré obráti. Pieseň vznikla pri ladení gitary najmladšej dcéry už v januári. Text k nej však vznikol až s príchodom koronavírusu, aby rozvíril ponurú atmosféru. Videoklip je zostrihaný v domácich podmienkach v tablete, no plný najväčších hviezd sociálnych sietí. 

Skladba "Hned teď" přináša do dnešnej doby radosť, spev, tanec a veselosť. „Neboj, zas všechno v dobré se obrátí. Zahoď svůj strach, že slunce se nevrátí,“ spieva Krajčo. „Písnička vznikla v lednu dětském pokoji, když jsem nejmladší dceři ladil kytaru. Na začátku února pak část kapely odletěla do Londýna, kde vzniklo pod taktovkou producenta Yaoda Neva demo, které jsme měli původně dotočit na podzim, ale když přišly Corona události a já viděl, jak se mnoho lidí kolem hroutí do depresí a bojí se co přijde, napsal jsem text o tom, že je potřeba myslet na lepší zítřky a nenechat se semlít,“ približuje vznik piesne spevák.

Singel sa nakoniec natočil v Prahe a kapele napadol „karanténny“ videoklip, s ktorým im pomohla Richardova dvanásťročná dcéra Jasmínka a hviezdy TikToku. Choreografii k videoklipu vymýšlela Jasmínka, která se mnou i klip stříhala. Celý je natočený na mobil, zpracovaný v iPadu a kromě kapely v něm tančí hvězdy Instagramu a TikToku: Naty Hrychová, Mína, Nela Kailová, Annie Camel, Terysa, Adydy a Anička Šulcová,“ komentuje Richard Krajčo. 

Za celú kapelu a všetkých, ktorí sa na skladbe podieľali, praje Richard Krajčo čo najviac smiechu, spevu a nádeje. „Myslíme, že právě to teď možná potřebujeme slyšet nejvíc, že se zas všechno v dobré obrátí,“ odkazuje s úsmevom Richard.

 

Zdroj: RÁDIO KOŠICE