Skupina IMT Smile vydáva nový album Srdce rozum Boulevard

Infomix

Album vychádza nielen digitálne a na CD, ale tiež aj na red clear vinyle. Červená farba a magická atmosféra obalu LP dopĺňa celú vizuálnu stránku diela.

Skupina IMT Smile nedávno vydala nový singel Miesto, ktorý bol predzvesťou nového a dlho avizovaného albumu Srdce Rozum. „Veľmi sa teším z tohto albumu. A veľmi mu verím. Sú to piesne, ktoré sme tvorili od leta 2019, kedy vznikla filmová Príliš osobná známosť s Nikol Štíbrovou, až do marca 2021. Okrem spomínanej piesne s Nikol sme album nahrávali v Birdland štúdiu pri Manínskej tiesňave. Nádherné miesto. Absolútny kľud. A aj to bolo veľmi dôležité pre samotné nahrávanie. Ako prvú sme nahrali pieseň Navždy a postupne počas tohto obdobia sme absolvovali niekoľko nahrávacích session,“  približuje vznik albumu líder IMT Smile Ivan Tásler.

„Na albume SRDCE ROZUM BLVD máme niekoľko hostí. Okrem Bena Cristovaa, ktorý je s nami v piesni Miesto je na albume aj Nela Pocisková. Nela vniesla do piesne Dážď silnú emóciu. Netradične máme na albume aj song v angličtine kde spolu s nami spieva reggae umelec pôvodom z Jamajky Winston Reedy. Pieseň Peaceful village je o jednej nádhernej pláži a hippie dedinke, z ktorej sa po čase stalo jedno veľké stavenisko plné hotelov a kasín,“ doplnil líder IMT Smile.

Na nové skladby sa môžu fanúšikovia tešiť aj na pripravovaných koncertoch IMT Smile. Prvé dva koncerty v Amfiteátri Banská Štiavnica v dňoch 4. a 5. júna sú už vypredané. Ďalšie termíny však budú čoskoro nasledovať. Nové skladby si možno vypočuť aj v dvoch videoklipoch (lyric video), ktoré IMT Smile pripravili ako dokonalú ochutnávku nového albumu. Týždeň po vydaní CD bude nový album vydaný aj vo vinylovej verzii. „Album vychádza nielen digitálne a na CD, ale tiež aj na red clear vinyle. Červená farba a magická atmosféra obalu LP dopĺňa celú vizuálnu stránku diela. Pre skupinu ju pripravil Peter Ivan, ktorý s kapelou spolupracuje od roku 2002,“ uzatvára Ivan Tásler.

Galéria k článku

Tracklist albumu SRDCE ROZUM BLVD:

1.IMT Smile  SRDCE ROZUM

2.IMT Smile a Ben Cristovao  MIESTO

3.IMT Smile  TU ALEBO TAM

4.IMT Smile  I WANT YOU

5.IMT Smile a Nela Pocisková  DÁŽĎ

6.IMT Smile  NAVŽDY

7.IMT Smile a Winston Reedy  PEACEFUL VILLAGE

8.IMT Smile  Z OČÍ DO OČÍ

9.IMT Smile  AKO JEDEN

10.IMT Smile a Nikol Štíbrová  PRÍLIŠ OSOBNÁ ZNÁMOSŤ

 

Zdroj: RÁDIO KOŠICE