Roman Sopko predstavil prerábku skladby z Večerníčka

Infomix

Hudobník k legendárnej nahrávke zverejnil krásne a citlivé video.

Onedlho tu máme najkrajšie sviatky roka, magické večery plné rozprávok a pohody. No ešte predtým sa o slovo hlási s "rozprávkovou" novinkou hudobník Roman Sopko. Mladý interpret sa rozhodol dať nový šat legendárnej zvučke z Večerníčka a doplnil ju o milý a citlivý vizuál s malým dievčatkom menom Sofia. „Večerníček som pozeral ako dieťa a zaujímavé bolo práve to, že som túto melódiu začal hrať z ničoho nič, (akoby čakala niekde v podvedomí). Bolo to práve v období kedy som sa pripravoval na prijímačky na konzervatórium Jozefa Adamoviča v Košiciach. Baví ma komponovať, preto som si povedal, že tejto skladbe chcem dať iný "cveng" a vytvoriť na ňu vizuál. Aj vďaka šikovným chalanom z Lexisproduction, malej Sofi (Sofia Čáni) a jej ochotným rodičom sa to podarilo," prezradil o vzniku piesne a klipu Roman. 

Ako prezradil mladý hudobník, každý máme v sebe akoby kúsok detskej radosti. „Niekedy si aj napriek náročným dňom vieme vychutnať momenty bežného dňa, šálku obľúbenej kávy, rozhovor s priateľmi alebo cestu z práce sprevádzanú obľúbenou hudbou. Usiloval som sa práve o to, pripomenúť nám čaro v určitých chvíľach," doplnil na margo vzniku večerníčkovej coververzie.

Roman Sopko mal 11 rokov, keď sa na gitaru prihlásil z donútenia. „Bol som hravé a energické dieťa, mal som rád šport a s chalanmi sme po škole chodili častokrát von. Moji rodičia a hlavne ocko, videli, že by som si potreboval nájsť záľubu v niečom, kde budem ako "doma," keďže som nepatril medzi tie poslušné deti.  "Pôjdeš na gitaru a basta" -  po pár hodinách na Základnej umeleckej škole som si povedal, že toto asi nebude pre mňa, až na jedenkrát. Bol som na ceste z gitarovej hodiny a v ten moment som pocítil zápal akoby som si vnútorne povedal- "a toto bude pre mňa!" prezradil o svojich začiatkoch Roman Sopko. 

 

Zdroj: RÁDIO KOŠICE