Rod Stewart predal svoju hudbu za sto miliónov dolárov

Infomix

„Tento rok oslavujem 60 rokov v hudobnom priemysle. Nastal správny čas,“ povedal k predaju samotný Rod Stewart.

79-ročný legendárny britský rockový spevák sir Rod Stewart je zatiaľ posledným umelcom, ktorý predal svoj hudobný katalóg. Všetky svoje piesne predal spoločnosti Iconic Artists Group patriacej hudobnému magnátovi Irvingovi Azoffovi, ktorá spravuje značky a portfóliá umelcov, pričom tá chce „rozvinúť a šíriť jeho šesťdesiatročné hudobné dedičstvo medzi novými generáciami fanúšikov“. Obchod zahŕňajúci okrem práv na hudobné nahrávky aj práva na použitie mena a tváre mu vyniesol takmer sto miliónov dolárov

Predané práva zahŕňajú Stewartovu sólovú kariéru aj obdobie, keď bol členom skupiny Faces a Jeff Beck Group. „Tento rok oslavujem 60 rokov v hudobnom priemysle. Nastal správny čas a ja mám to šťastie, že som v Irvingovi a jeho tíme v spoločnosti Iconic našiel partnerov, ktorým môžem zveriť svoje životné dielo a budúci hudobný odkaz,“ vysvetlil Stewart svoje rozhodnutie.

Nadšenie neskrýval ani Irving Azoff: „Sme nadšení, že môžeme v rodine Iconic privítať jedného z najslávnejších spevákov a skladateľov našej doby,“ uviedol. Azoffova spoločnosť už má pod svojimi krídlami hudbu Beach Boys, Cher, Deana Martina či Joea Cockera.

 

Foto
Britská hudobná ikona Rod Stewart / Burak Cingi / Redferns / spectator.co.uk

Rod Stewart bol počas svojej doterajšej kariéry dvakrát uvedený do Rokenrolovej siene slávy a vydal nespočetné množstvo hitov vrátane Do Ya Think I'm Sexy?, Sailing, The First Cut Is the Deepest alebo Have I Tell You Lately that I Love You.

V TOP 10 americkej hitparády mal dovedna 16 singlov a magazín Billboard ho označil ako 15. najlepšieho umelca všetkých čias.