RiverStone vyzývajú fanúšikov: Natočme spolu videoklip!

Infomix

Prvotným zámerom bolo natočiť úplne štandardný videoklip, no košickú kapelu inšpirovala výzva na sociálnych sieťach.

„Ako málo sa zdá pohnúť sa z miesta, ako ťažko sa kráča, keď nemáš ísť kam…” - to sú slová refrénu skladby "Málo" od košickej skupiny RiverStone. A práve tento text inšpiroval kapelu k výzve, ktorá aktuálne koluje sociálnymi sieťami. „Našim prvotným zámerom bolo natočiť úplne štandardný videoklip. Na pieseň Málo sme mali od fanúšikov pozitívne ohlasy už skôr, ešte pred vydaním albumu RiverStone,” hovorí spevák kapely Michal Šandor. „Po tom, ako sa skladba začala objavovať v rádiách, nás ľudia svojimi reakciami na ňu potešili ešte viac. Pýtalo si to videoklip. A práve vtedy, keď sme začali riešiť túto otázku, do toho vstúpili prvé karanténne opatrenia," doplnil Michal.

Aj keď samotný text tejto piesne má pôvodne trochú inú symboliku, ako to, že ľudia sú zatvorení doma a nemôžu sa “pohnúť z miesta”, prípadne “nemajú ísť kam”, prišlo to chlapcom z kapely ako celkom zaujímavý podnet na to, aby zmobilizovali fanúšikov a videoklip vytvorili trochu inak. „Myslíme si, že tým, ako sa aktuálne život trochu spomalil, má mnoho ľudí viac priestoru venovať sa veciam, ktoré majú radi a na ktoré im možno predtým nezostával čas. Aj keď niektorí z nás to majú skôr opačne,” dodáva s ľahkým úsmevom basgitarista Peter Hajdu, ktorého sa súčasná situácia, ako lekára v nemocnici, dotýka v porovnaní so zvyškom kapely, predsa len trochu inak. Napriek tomu tiež vyzýva fanúšikov, aby sa pridali k výzve a natočili video, ktoré bude jedným z kúskov skladačky videoklipu k skladbe Málo. „Budeme radi, ak sa s nami ľudia podelia o to, čo radi robia a možno niektorí vďaka našej iniciatíve po dlhšej dobe oprášia aj hudobné nástroje, či iné koníčky, ktoré v nich zapália vlnu kreativity,” uzavrel pán doktor Hajdu :)

Do výzvy kapely RiverStone sa môžete zapojiť po vypočutí celej skladby "Málo" a detaily nájdete na #riverstonevyzva a na ich stránke.

 

Zdroj: RÁDIO KOŠICE