Rádio Košice sa deťom venuje dlhodobo

Infomix

Dnes oslavujeme Medzinárodný deň detí. Regionálna jednotka na Slovensku sa však deťom venuje pravidelne.

Foto
Študenti majú možnosť byť aj pri LIVE vysielaní / RKE

Okrem toho, že sme pre malých poslucháčov vytvoriili jediné Detské rádio na Slovensku, organizujeme pravidelné exkurzie pre žiakov základných aj stredných škôl. Majú tak možnosť nahliadnúť do zákulisia najpočúvanejšieho regionálneho rádia na Slovensku. 

Nie tak dávno k nám zavítali šikovné študentky z Gymnázia sv. Edity Steinovej. Skúšobne, ale aj naostro si vyskúšali prácu moderátorky a odniesli si skvelé zážitky. Hodinka strávená v priestoroch nášho rádia sa im veľmi páčila. Dievčatá boli odvážne a hoci zapracoval aj stres, výsledok improvizovaných rozhovorov či hlasových rozcvičiek bol výborný.

Ankety so študentkami Gymnázia sv. Edity Steinovej

Ankety so študentkami Gymnázia sv. Edity Steinovej

Pani učiteľka Mária Stašková z Gymnázia sv. Edity Steinovej

Študentky nám prezradili, že na gymnáziu majú študentské rádio, v ktorom si môžu cvičiť svoje moderátorské vlastnosti. Čas strávený v našom rádiu a Detskom rádiu sa páčila aj pani učiteľke Márii Staškovej, ktorá neváhala a tiež si vyskúšala prácu za mikrofónom. Veríme, že sme niektorú z dievčat aj inšpirovali zamyslieť sa nad svojim budúcim povolaním. Ďakujeme dievčatám za skvelú návštevu a veríme, že si okrem fotiek a darčekov z nášho rádia odniesli aj veľa pekných zážitkov a nových skúseností. 

LIVE VSTUP V RÁDIU KOŠICE

Foto
Študentky z Gymnázia sv. Edity Steinovej s kapelou HEX v Rádiu Košice  / RKE

Drábka v Rádiu Košice

Tento týždeň sme hostili aj žiakov košickej ZŠ Drábova 3. Odvážne deti sa pred nahrávaním rozcvičili vďaka jazykolamom, vyskúšali si prácu moderátorov, boli v live vysielaní a otázky mali aj na našich redaktorov. Takáto mediálna výchova v praxi má veľký zmysel aj podľa pani učiteľky Diany Meckovej, ktorá žiakov sprevádzala. Vypočujte si, ako sa im u náš páčilo:

Anketa žiaci ZŠ Drábova

Pani učiteľka Diana Mecková

Foto
ZŠ Drábova 3 v Rádiu Košice a Detskom rádiu  / RKE