Rádio Košice oslávilo 15 rokov

Infomix

Ako sa z malého metropolitného rádia stala regionálna jednotka na Slovensku...

7.7. v roku 2007 sa z košickej frekvencie 91,7 MHz ozval mikrofonický hlas, ktorý vítal prvých poslucháčov Rádia Košice. Rozhlasová stanica, ktorá od začiatku kladie dôraz na informácie, sa pôvodne zamerala na metropolu východu. Jej aktuálny počet frekvencií však dokazuje, že už nemožno hovoriť o „malom metropolitnom rádiu.“ Informačno-hudobná komerčná rozhlasová stanica, o ktorej dnes hovoríme, sa stala regionálnou jednotkou na Slovensku, čo ukázal aj prieskum.

Foto

NAJBLIŽŠIE K VÁM – NA VÝCHODE, LIPTOVE AJ V HLAVNOM MESTE

Ku košickej a prešovskej frekvencii, ktoré to celé začali, sa postupne pridávali ďalšie. Rádio Košice si možno naladiť nielen na Above či Šariši, ale aj na Zemplíne a Gemeri. A to nie je všetko. Východniari cestujúci na Liptov za zábavou, oddychom či pracovne, ani po ceste „nestratia“ signál svojho obľúbeného rádia. Rádio Košice ich odprevádza kvalitným zvukom šíriacim sa z frekvencie 95.9 MHz aj na Liptove.

Úplnou novinkou je, že Rádio Košice už viete počúvať aj v Bratislave, a to na frekvencii 90,1 MHz. Pre bratislavských poslucháčov prinášame vo vybraných časoch aj samostatné spravodajské bloky zamerané na dianie v našom hlavnom meste, rovnako je to aj v prípade Dopravného servisu Rádia Košice. V hlavnom meste počujú vodiči výlučne bratislavské postrehy z ciest.

Foto

UŽ 15 ROKOV VĎAKA ZVUKU V OBRAZE

Od začiatku fungovania Rádia Košice zohrávajú dominantnú úlohu správy z Košíc, no tie sú doplnené aj o spravodajstvo zamerané na celý východ či Liptov. Kolektív spravodajského oddelenia pripravuje každú hodinu v stručnej, ale dobre zrozumiteľnej forme prehľad udalostí. Spracúva významné regionálne, celoslovenské i svetové informácie z agentúrnych, ale najmä vlastných zdrojov.

Autorské reportáže, ktoré do éteru putujú priamo z klávesníc redaktorov, originálni moderátori a ich témy dňa, pravidelné relácie, hudba, ktorá neruší, ale zaujme a nadche, to všetko prináša regionálna jednotka od začiatku. Komu by k zvuku chýbal obraz, ten všetko podstatné nájde na www.tvkosice.sk, ak správy radšej čítate, ako počúvate, ako stvorený je pre vás portál www.kosiceonline.sk

Foto

NOVINÁRSKE OCENENIA

Aj keď je Rádio Košice komerčnou rozhlasovou stanicou, autorské témy, akými sa vo vysielaní zaoberá, neraz zaujali aj porotu rôznych novinárskych súťaží. Redaktori Rádia Košice pravidelne bodovali v regionálnej súťaži Slovenského syndikátu novinárov, ocenenie sme získali aj na Novinárskej cene či výročnej cene Literárneho fondu. Tieto úspechy sú motiváciou, no zároveň záväzkom pracovať na sebe aj ďalej.

Foto

KOŠICE NIGHT RUN AJ PRVÝ BEH PO DRÁHE LETISKA

Fanúšikovia regionálneho rádia sa pravidelne stretávajú na športových podujatiach, ktorých organizátorom je práve Rádio Košice. Košický nočný beh historickým centrom metropoly východu milujú bežci i tí, čo prídu povzbudzovať. Hudobné pódiá po celom meste, jedinečná atmosféra a okolo 2000 bežcov na trati, vrátane tých najmenších, to všetko už patrí k Rádiu Košice.

Nemenej obľúbený či atraktívny je aj beh po dráhe košického letiska, ktoré sa ako prvé na Slovensku vďaka podujatiu Košice Runway Run otvorilo bežcom. Osvieženie im zabezpečí vlastná voda H2O mineral, ktorú Rádio Košice prinieslo na trh.

Foto

ORIGINÁLNY DARČEK K 15. NARODENINÁM

Rádio Košice sa „narodilo“ 7.7.2007. Presne po 15 rokoch od vzniku sa k nemu pridá ďalšie rádio, jediné na Slovensku, ktoré vzniká na rovnakej pôde ako regionálna jednotka. Viac o ňom prezradíme počas špeciálneho narodeninového vysielania už tento štvrtok, nezabudnite si nás preto naladiť.