Rádio Košice opäť prináša knihy, ktoré by sme si mali prečítať aspoň raz za život

Infomix

Marec oslavuje najpočúvanejšie regionálne rádio na Slovensku rubrikou, ktorá sa z roka na rok teší väčšej obľube. Poslucháčom sa otvoria desiatky knižníc.

„Ak čítate len knihy, ktoré čítajú všetci ostatní, dokážete myslieť len tak, ako myslia všetci ostatní,“ povedal Haruki Murakami, jeden z najznámejších súčasných japonských autorov. Doba, ktorú aktuálne žijeme, doslova volá po vzdelaní a všeobecnom prehľade. Mediálna gramotnosť pokrivkáva, dezinfoscéna zažíva zlaté časy a naše pravé novinárske duše odchované na tom, že zdroj si treba overiť z viacerých strán a zachovať pritom novinársku etiku – občas plačú.

Nám v Rádiu Košice však záleží na tom, aby sme slovami maľovali obrázky a už takmer 10 rokov na našich frekvenciách odporúčame knihy, ktoré čítajú bežní poslucháči i študovaní odborníci. Počas celého marca vám už tradične v pravidelných časoch ponúkneme možnosť nahliadnuť do knižníc osobností z rôznych odvetví. Spoločne tak zablúdime do knižníc, vyberieme sa do škôl, ale rovnako na športoviská, do kultúrnych stánkov či ambulancií... ale oslovíme aj bežných čitateľov a knihomoľov.

Pestrá škála odporúčaní je farebná a veselá tak, ako knižnica každého z nás. Knihy, ktoré by sme si mali prečítať aspoň raz za život, naši hostia zmapujú každý pracovný deň o 10.30 hod, 14.30 hod. a o 18.30 hod. Všetky knižné tipy nájdete na našom webe, komu by sa desiatky titulov málilo, v sekcii KNIHY siahnite aj po tých z ostatných rokov. Za ten čas sme si tam vybudovali veľmi slušnú súkromnú knižnicu.

Foto

A keďže chceme tú vašu knižnicu obohatiť aj materiálne, nielen slovne, tradične prinášame aj súťaž o balík kvalitných kníh od košického kníhpupectva Artfórum s knihami vydavateľstiev Slovart a Artforum. Stačí nás pozorne počúvať, sledovať naše sociálne siete a nebáť sa zapojiť svojimi vlastnými literárnymi postrehmi. Ak ste aj vy knihomoľ a máte toho naozaj dosť načítaného, napíšte nám, ozvite sa a oživte našu rubriku vlastnými postrehmi. Človek nemusí byť nositeľom Nobelovej ceny za literatúru, aby nás dokázal inšpirovať či rozšíriť naše obzory. V dnešnej dezinformačnej dobe by sme si kvalitnú literatúru a overené zdroje mali vážiť o čosi viac.