Rádio Košice mapuje, čo čítajú východniari

Infomix

Obľúbených knižných hrdinov predstavia desiatky inšpiratívnych osobností, poslucháči môžu denne vyhrať balík kníh a podeliť sa o svoje knižné naj.

KNIHA, KTORÁ MA OSLOVILA

Každý deň sa fanúšikom najpočúvanejšieho regionálneho rádia na Slovensku prihovára iná osobnosť východného Slovenska, ktorá opisuje svoje najobľúbenejšie knihy. V Rádiu Košice dostávajú priestor ľudia zo sveta kultúry, športu, umenia, knižníc i školských lavíc či náhodne vybraní respondenti z ulíc východu.

Každý deň sa po 7.00 hod., 10.00 hod., 14.00 hod. a po 18.00 hod. na frekvenciách Rádia Košice otvoria dvere do ich súkromnej knižnice. O knihách hovoria ľudia ako Judita Štofková, Branislav Rapáč, Peter Kočiš, Zuzana Jusková, Anikó Vargová, Anton Fabian, Andrej Sisák, Tomáš Buranovský, Lucia Potokárová, Helmut Bistika, Diana Kollárová, Jozef Leščinský, Zoran Bosák, Beáta Ocilková, Jakub Kuka, Marko Škop, Dominika Drobná, Mária Klapáková, Henrich Hrehor, Alex Blandón, žiaci základných či stredných škôl a mnoho ďalších.

Foto

ČO ČÍTAJÚ POSLUCHÁČI RÁDIA KOŠICE?

Otázka, na ktorú spoznávame odpovede každý deň. Počas celého marca majú poslucháči Rádia Košice možnosť získať balík kníh od vydavateľstva a kníhkupectva Artforum v Košiciach. Každý deň reagujú prostredníctvom sociálnych sietí na rôzne knižné témy a otázky. Nejde však o prvoplánové súťažné otázky, pri ktorých sa dá kniha získať pomerne jednoducho. Je potrebné sa rozpísať, čo preverí nejedného knihomoľa. Reakcie zatiaľ ukazujú, tak ako aj minulé roky, že poslucháči Rádia Košice sú sčítaní ľudia, ktorí knihy nielen milujú, ale v nich majú aj výborný prehľad. Viac sa dozviete na webe Rádia Košice v sekcii KNIHY.

 

Zdroj: RÁDIO KOŠICE