Rádio Košice deťom

Infomix

Najmladší poslucháči majú možnosť pozdraviť spolužiakov a ukázať svoj talent

Deti v predškolskom veku, žiaci, študenti i poslucháči vysokých škôl sa celkom nečakane ocitli v dobrovoľnej domácej izolácii. Znamená to samoštúdium, často asistované rodičmi, ale chýbajú im aj priatelia, bežné túlanie sa po škole či strata voľného času a osobný styk s kamarátmi, alebo blízkymi. Svoj čas by radi trávili i tvorili aktívne, preto im dávame príležitosť a odmenou im môže byť balíček kníh. Veď potravy pre dušu nie je nikdy dosť ;-)

Foto

RÁDIO KOŠICE DEŤOM

Už v pondelok (30.3.) spúšťa regionálna jednotka na Slovensku mimoriadne sympatický projekt s názvom: RÁDIO KOŠICE DEŤOM. Cieľom je motivovať deti  a mladých ľudí ku kreatívnej činnosti, ktorou môžu byť kresby s logom Rádia Košice (viď obrázok vyššie) či audio nahrávky, v ktorých chcú pozdraviť kamarátov, spolužiakov, starých rodičov či triednych učiteľov.

Každý deň môžu deti i študenti prihlasovať svoje výtvarné dielka do súťaže Rádio Košice deťom, ich kresby následne uverejníme na našich sociálnych sieťach (Facebooku Rádia Košice a Instagrame). S deťmi sa po súhlase rodiča spojíme telefonicky, aby sme zistili, ako domácu karanténu prežívajú naši mladší poslucháči, koho chcú pozdraviť, čo si chcú dať zahrať. Podmienkou každej kresby je len to, aby na nej bolo umiestnené logo Rádia Košice, ktoré je pomerne jednoduché :-) Nemusí hrať dominantnú rolu, môže byť len súčasťou kresby.

Foto

BALÍK DETSKÝCH KNÍH AKO ODMENA

Je pravdou, že už teraz si vážime každú jednu kresbu či nahrávku. Raz týždenne však budeme vyberať aj tú „naj“ :-) Odmenou bude balík krásnych a kvalitných kníh od Kníhkupectva Artforum Košice, ktoré danému dieťaťu odovzdáme v živom vysielaní Rádia Košice formou telefonátu. Súčasťou čiastočného odmeňovania sú aj detské skladby, ktorými môžu žiaci pozdraviť svojich kamarátov.

AKO NA TO?

Nakresli nám svoj najobľúbenejší obrázok, umiestni tu logo Rádia Košice, podpíš svoj výkres a pošli nám ho odfotený na studio@radiokosice.sk a pridaj kontaktné údaje ako meno a telefónne číslo (na rodiča, staršieho súrodenca). Ak sa chceš zapojiť cez audio súťaž, nahraj nám cez aplikáciu Košice Online alebo WhatsAp (0911 913 917) audio správu a pozdrav kamarátov, ktorí ti chýbajú. Splnením podmienok udeľujete súhlas organizátorovi súťaže na zverejnenie obrázkov aj s menom.