Queens of the Stone Age sa na Pohode nepredstavia

Infomix

Americká kapela ruší koncerty aj turné z dôvodu urgentnej operácie speváka Josha Hommea.

Americkí Queens of the Stone Age na Pohode nakoniec nevystúpia. Hlavný headliner festivalu na poslednú chvíľu zrušil svoju účasť na tomto ročníku zo zdravotných dôvodov.

Rockeri boli nútení zrušiť všetky najbližšie koncerty a svoje turné, ich frontman Josh Homme totiž potrebuje urgentnú operáciu. „Veríme, že všetci z kapely budú čoskoro v poriadku a na Pohodu sa vrátia v najbližšom možnom termíne, snažíme sa o kapelu roky a neprestaneme, kým ich v Trenčíne na letisku neuvidíme. Je nám ľúto, že sa to napokon nepodarí tento rok,“ uvádza sa na webefestivalu Pohoda. „Všetkým ktorí sa na Pohodu chystajú ďakujeme aj v mene kapely za pochopenie a dôveru,“ dodávajú organizátori.

Foto
Queens of the Stone Age zo zdravotných dôvodov rušia nadchádzajúce koncerty, nevystúpia ani na Pohode / Harmony Gerber/Getty Images / billboard.com

Queens of the Stone Age sú aktuálne uprostred svojho svetového turné The End Is Nero, ktoré majú zakončiť v Portugalsku koncom augusta. Skupina však zrušila všetky najbližšie vystúpenia, predstaviť sa mala napríklad na francúzskom festivale Jardin Sonore či rumunskom Electric Castle, odložiť museli aj koncerty v Berlíne, Ostrave, Viedni, Záhrebe a Aténach. Ako uviedli, ich frontman Josh Homme (51) potrebuje naliehavú lekársku pomoc.

„QOTSA s poľutovaním oznamuje, že Josh Homme sa musí okamžite vrátiť do Spojených štátov na urgentnú operáciu,“ uvádza skupina vo vyhlásení, ktoré zverejnila včera.