Polemic a Medial Banana vyrážajú v marci na spoločné turné

Infomix

Turné nazvali podľa spoločnej skladby, ktorú spolu s Medial Banana predstavili minulý rok.

Foto

Medzi slovenskými fanúšikmi obľúbené kapely Polemic a Medial Banana v marci vyrážajú na spoločné turné Staré časy Tour, ktoré nedávno úspešne začali vypredaným koncertom v Prahe. Veľkolepú šou postupne predstavia v siedmich slovenských mestách a spoločne vystúpia aj v Brne. Začínajú 5. marca v Nitre, ďalšími zastávkami budú Banská Bystrica (6. 3.), Trenčín (7. 3.), Košice (13. 3.), Prešov (14. 3.), Brno (18. 3.), Bratislava (26. 3.) a Hruštín (18. 4.).

Upútavku tohto vydareného hudobného spojenia mali fanúšikovia možnosť zažiť už počas minuloročného festivalu Uprising. „Na pódiu bola perfektná energia a verím, že sme to prenášali aj na ľudí. Radi si to zopakujeme vo všetkých mestách, v ktorých budeme hrať,“ uviedol pre médiá gitarista kapely Polemic Michal Novácky.

Turné nazvali podľa spoločnej skladby, ktorú spolu s Medial Banana predstavili minulý rok. „Po dobrých ohlasoch na festivale sme sa spoločne rozhodli, že túto šou prenesieme do klubov, predĺžili sme ju a dali sme do nej nové prvky,” dopĺňa frontman kapely Polemic Peter "Petko" Opet.

Na pódiu sa tak stretnú dve maximálne pozitívne naladené hudobné zoskupenia, ktoré spojili obľúbené jamajské žánre ska a reggae. Počas koncertu budú hrať dve sady bicích, dvaja klávesáci, tri gitary, dopĺňať ich bude množstvo spevov a dychové nástroje. „Bude to obrovské,“ avizuje Pokyman z kapely Medial Banana a dodáva: „Je to spolupráca, ktorá sa črtala dlhé roky. Chalani z kapely Polemic sú u nás pioniermi nám veľmi blízkeho žánru. Z našej spoločnej skladby sme nadšení a skvelé bude aj turné, už sa na to veľmi tešíme.“

Počas koncertu zaznejú aj nové skladby oboch kapiel z pripravovaných albumov, od Medial Banana vychádza novinka s názvom Nedotknuteľní už v apríli. Polemic len pred pár dňami zverejnili nový singel Dokonalý zločin. Na koncerte v Bratislave zároveň Polemic a Medial Banana pokrstia limitovaný vinyl Staré časy, ktorý vyjde pri príležitosti spoločného turné.

 

Zdroj: TASR