Phil X zavíta v marci do Európy so skupinou The Drills

Infomix

Na ohlásených koncertoch hudobníci predstavia skladby z aktuálneho EP Stupid Good Lookings, Vol. 1, ako aj novinky, ktoré prinesú na ďalšej nahrávke vo februári budúceho roka.

Americký gitarista a spevák Phil X, známy predovšetkým z kapely Bon Jovi, zavíta so svojou skupinou The Drills v marci budúceho roka do Európy, kde odohrajú plnohodnotné turné. Koncertovať budú napríklad vo Veľkej Británii, Francúzsku, Nemecku, Španielsku, Poľsku, holandskom Amsterdame a navštíviť by mali aj susednú Viedeň. „Slovensko momentálne v pláne nemáme, no ešte sa uvidí, možno sa časom podarí nejaký koncert aj tam. Všetko závisí od promotéra a manažmentu,“ uviedol pre agentúru SITA hudobník, ktorého občianske meno je Theofilos Xenidis.

Na koncertoch predstavia skladby z aktuálneho EP Stupid Good Lookings, Vol. 1 a z ďalšej nahrávky, ktorá by mala vyjsť vo februári 2020. „Stupid Good Lookings, Vol. 1 bude mať celkovo dve pokračovania, Vol. 2 vydáme vo februári a trojku na jeseň budúceho roka,“ priblížil Phil X.

Vydať sa cestou EP-čiek sa s kapelou podľa vlastných slov rozhodli z jednoduchého dôvodu. „Hudobný priemysel funguje teraz trošku inak ako kedysi. Fanúšikovia chcú pesničky hneď, rýchlo, nechcú čakať na celý album, tak sme tie skladby rozdelili na tri časti,“ ozrejmil známy gitarista a spevák.

V tejto chvíli pritom majú hotových už štrnásť piesní, pričom každú z nich nahrali s iným bubeníkom. „Nepretekám sa o to, aby som mal tých bubeníkov v pesničkách čo najviac, nehovoril som si 'Dajme ich tam štrnásť, nech sme zaujímaví'. Vzniklo to tak prirodzene, s mnohými som predtým hral alebo som s nimi nejako spolupracoval," vysvetlil Phil X. Tvorbu a nahrávanie si podľa neho dosýta užili. „Pre môjho basáka Dana Spreeho bolo vzrušujúce všetkých tých bubeníkov stretnúť a pracovať s nimi v štúdiu. Bolo to preňho po prvý raz, takže bol z toho nadšený. Ja som už mal možnosť s nimi hrať a robiť, takže pre mňa osobne bola zaujímavejšia tá tvorivá časť,“ poznamenal.

Na aktuálnom EP účinkujú bubeníci Matt Chamberlain, Abe Laboriel Jr., Taylor Hawkins, Brent Fitz, Glen Sobel a Randy Cooke. Okrem nich a Daniela Spreeho na basgitare sa v jednotlivých skladbách objavia i ďalší renomovaní hudobníci a takisto niekoľko spevákov. V piesni No Woman Of Mine, ku ktorej Phil X & The Drills zverejnili len pred pár dňami oficiálny videoklip, sa za mikrofón postavil napríklad Dug Pinnick z King's X. „Najprv sme tú skladbu nahrávali klasicky traja, Daniel Spree, ja a môj obľúbený Abe Laboriel na bicie. Pracovali sme niekoľko dní, až som si zrazu uvedomil, že by bolo skvelé mať tam ešte jedného vokalistu. Voľba padla okamžite na Duga. On je jeden z mojich najobľúbenejších spevákov, milujem jeho hlas,“ vyznal sa líder The Drills.

Pesnička, ku ktorej majú okrem čerstvého štúdiového videoklipu na YouTube už viacero videí z koncertov, má podľa neho jemne bluesový nádych. „Ten song znie trošku bluesovo, aj keď ja teda nie som veľmi bluesový gitarista ani spevák... Fanúšikovia mi však na YouTube kanáli písali, či by som neskúsil aj nejaký blues song, tak som sa zamýšľal, ako by som im mohol vyhovieť, ako také niečo poňať, až som sa napokon rozhodol urobiť to tak trochu na štýl Led Zeppelin, ktorých zbožňujem,“ vysvetlil hudobník. „A téma tej skladby je vlastne tiež také typické blues, spievam tam niečo na štýl 'Dievča, ty si mi tak ublížila!',“ zasmial sa muzikant, ktorý plánuje najbližšie dni tráviť doma. „Do konca roka budem viac-menej v Los Angeles, v januári tiež. Potom sa to rozbehne. Vo februári pôjdem asi do Južnej Afriky, v marci ma čakajú koncerty v Európe, v apríli budeme skúšať s Bon Jovi, v máji sú v pláne koncerty s nimi, v júni zas na chvíľu doma, v júli s Bon Jovi... Bude to nabitý rok,“ uzavrel.

 

Zdroj: SITA