Peter Nagy predstavuje klip ku skladbe Tam, kde nie je signál

Infomix

Videoklip vytvorili aj v ňom účinkujú jeho skalní fanúšikovia.

Spevák a skladateľ Peter Nagy predstavuje nový videoklip k piesni Tam, kde nie je signál, ktorý nakrútili jeho skalní fanúšikovia. Hudbu aj text skladby napísal Peter Nagy a je to nápad starý niekoľko rokov. Skladba pochádza z najnovšieho albumu Petrolej, ktorý vydal v máji tohto roka. „Doba nás nútila žiť strašne rýchlo. Všetci všetko chceli on-line a okamžite. A preto sa z nás stávali digitálni roboti. E-maily, SMS, telefonáty, dôležité je 'potvrdenie o potvrdení' a nie ľudské slovo. Byrokratická spoločnosť, ktorá si o sebe myslí, že bude rýchlo a neustále ekonomicky rásť. Je to naivná predstava. Niečo sa stalo v myslení ľudí. A veľa z nich pochopilo, že sme pod tlakom akéhosi digitálneho teroru. Kto má rozum, cíti, že musíme spomaliť,“ hovorí Nagy.

Pre speváka je videoklip vzácny preto, že ho vytvorili aj účinkujú v ňom jeho skalní fanúšikovia. „Klip nakrúcali bezo mňa u seba doma, tam kde žijú, uprostred nádherných lesov. Do ničoho som nezasahoval ani som nechcel. Dušou krásni ľudia robia krásne veci. Vznikol tak klip z uveriteľných obrázkov ich života. Oni tak totiž žijú naozaj. Uprostred prírody spolu so zvieratami. V láske k prírode vychovávajú aj svoju malú dcéru, ktorá tiež účinkuje v klipe. Nie sú to ľudia vybratí na kastingu reklamnej agentúry. Sú to reálni ľudia a v tom spočíva uveriteľnosť každého záberu z klipu. Som im za to veľmi vďačný,“ upresňuje Nagy.

Spevák nemá rád virtuálny sebaklam. Na albume Petrolej sa k tejto téme vracia viackrát. Najmä v piesni Fejky, ktorá je o ženách, ktoré predávajú doslova ilúziu o sebe, o svojom tele, o šatách. „Mám rád dokumentárne filmy o prírode. Jedného dňa som dostal po koncerte do daru tri DVD o našich lesoch a prírode od mojich skalných fanúšikov. Oni sú sami tvorcami týchto krásnych environmentálne zameraných dokumentov. Je to veľmi profesionálna práca, ktorú robia s láskou k prírode. Od turné Pianko ubehlo pár rokov, a ja som ich oslovil s prosbou, či by neskúsili sami nahrať videoklip k piesni Tam, kde nie je signál a toto je výsledok,“ dodáva.  

 

Zdroj: TASR