Peter Nagy oslávi šesťdesiatku česko-slovenským turné

Infomix

Známy spevák a hudobník v rámci neho zavíta v októbri do jedenástich miest.

Slovenský spevák a hudobník Peter Nagy oslávi šesťdesiatku a 35 rokov na hudobnej scéne česko-slovenským turné.

Známy umelec zavíta v októbri do štyroch slovenských a siedmich českých miest, kde zahrá zhruba dvojhodinové koncerty. Na pódiu sa predstaví so skupinou Indigo. „Mám šťastie na skvelých muzikantov. Už od roku 2001 hrá so mnou Mišo Kovalčík, gitarista s rockovým cítením. Takisto ako klavirista Marek Mečiar, už to ťaháme spolu 19 rokov, ale v puberte ešte nie sme... Našu kapelu vždy vylepší niekto o generáciu mladší ako basgitarista Ľuboš Ďurech alebo náš nový bubeník Jozef Gorel, čerstvý tridsiatnik. Je podstatné mať vedľa seba nielen dobrých muzikantov, ale aj ľudí, s ktorými je veselo,“ podotkol s úsmevom Nagy, ktorý spolu s kapelou a dvomi vokalistkami predvedie najväčšie hity svojej hudobnej kariéry. Chýbať nebudú skladby ako Korálky od Natálky (1989), S nohami na stole (1991), Láska je tu s vami (1986), Aj tak sme frajeri (1989), So mnou nikdy nezostárneš (1984), Marcel z malého mesta (1985), Sme svoji (1985) a ďalšie.

Populárny spevák, ktorý oslávi okrúhle jubileum už 9. apríla, svoj vek podľa vlastných slov vôbec nerieši. „Hovorí sa, že vek je iba číslo, ale ja nevnímam ani to číslo... Nemám na takéto veci čas,“ zasmial sa.

Ako priznal, do prípravy setlistu na narodeninové turné vkladá už teraz popri ďalších rozrobených projektoch veľmi veľa energie. „Je to pre mňa ťažká úloha, chceme fanúšikom zahrať aj hity aj moje gitarové balady. Napísal som za tie roky takmer dvesto piesní, ale zahrať na každom jubilejnom koncerte môžeme iba zlomok a aj keď koncert bude mať okolo dvoch hodín, chcem, aby mal spád, preto zahráme samozrejme najznámejšie piesne, ale aj moje srdcovky. To je väčšinou iná strana mojej tvorby,“ poznamenal Nagy. „Moji fanúšikovia však vnímajú hlavne texty a zmysel mojich piesní, nielen hitové slogany. Presvedčil som sa o tom znova na dvoch turné Pianko, kde som spieval väčšinou nehitové baladické piesne. Mám z mojich fanúšikov radosť, čítam ich komentáre na sociálnych sieťach. Je to pekné, keď máte vyzreté publikum, ktoré vníma vašu tvorbu. Ľudia ma berú ako človeka a nie ako idol,“ vyznal sa hudobník, ktorý k oslavám jubilea podľa vlastných slov pripravuje i nové webstránky. Jeho priaznivci na nich nájdu fakty o ňom a o jeho tvorbe, rozhovory s ním i jeho podrobnú diskografiu.

 

Foto
Peter Nagy oslávi okrúhle jubileum už 9. apríla / facebook.com/PeterNagyOfficial

 

Zdroj: SITA