Pet Shop Boys s novým albumom na druhej priečke

Infomix

Súboj o prvú priečku britského albumového rebríčka podstúpili s Taylor Swift. Aj napriek víťazstvu americkej popovej hviezdy je pre kultových Pet Shop Boys album Nonetheless najúspešnejšia nahrávka od roku 1993.

Skupina Pet Shop Boys vydala nový album Nonetheless. Merané hitparádovým umiestnením na domácej pôde je pätnásty štúdiový album britskej dvojice jej najúspešnejšou nahrávkou od roku 1993. Legendárne synth-popové duo dosiahlo s Nonetheless na druhú priečku ostrovného rebríčka. Do poslednej chvíle pritom zvádzalo vyrovnaný duel s populárnou Taylor Swift a jej novinkou The Tortured Poets Department. 
 
Veteránom tanečnej hudby pomohol k nečakanému úspechu súboj fanúšikov na sociálnych sieťach vyprovokovaný výrokom speváka Pet Shop Boys pre Guardian Live. Neil Tennant v programe An Evening With Pet Shop Boys poznamenal, že pokiaľ ide o umelcov s úrovňou úspechu, aký dosahuje Taylor Swift, zaostáva jej hudba za očakávaním. Ďalej vyhlásil, že jej diskografia nemôže obstáť v porovnaní s diskografiami popových hviezd, ako je napríklad Michael Jackson. Na sociálnych sieťach sa vzápätí rozvírila slovná prestrelka medzi priaznivcami Taylor Swift známymi ako Swifties, ktorí patria k najoddanejším a najagilnejším medzi hudobnými fanúšikmi, a podporovateľmi Pet Shop Boys. Vzišiel z toho zaujímavý generačný stret a napínavý súboj o prvé miesto britského albumového rebríčka.
Foto
Pet Shop Boys a ich nový album Nonetheless v Británii bodujú / petshopboys.co.uk
Zvíťaziť sa Pet Shop Boys síce nepodarilo, napriek tomu zaznamenali jedinečný úspech. Od vydania slávneho albumu Very, ktorý v roku 1993 v Anglicku triumfoval, sa ich album v britskej hitparáde nikdy nevyšplhal tak vysoko. Druhé miesto Nonetheless, ktoré sa stalo devätnástou platňou dvojice v TOP 10, je navyše podporené prvenstvom v počte predaných vinylov.
Neil Tennant a Chris Lowe sa s albumom Nonetheless vrátili k vydavateľstvu Parlophone, kde v polovici 80. rokov začínali. Kolekciu desiatich piesní, ktorú na vybraných fyzických nosičoch dopĺňajú štyri bonusové skladby v podobe prerábok starších hitov Heart, Being Boring, Always On My Mind a It's A Sin, produkoval James Ford zo Simian Mobile Disco. Ford v minulosti spolupracoval napríklad s Depeche Mode, Arctic Monkeys alebo Blur.
 
Pet Shop Boys prídu album Nonetheless predstaviť prvý prázdninový deň aj do Prahy, kde vystúpia v O2 Universum.