Nocadeň pripravuje vydanie albumu Nestrieľajte do labutí na vinyle

Infomix

Tento rok oslávi kapela 25 rokov od založenia, zišla sa prvýkrát 25. decembra 1997.

Známa košická skupina Nocadeň oslávi 25 rokov od svojho založenia. Pri tejto príležitosti sa rozhodla obzrieť do minulosti a zaspomínať si na úspešný album Nestrieľajte do labutí z roku 2006. Ten po 16 rokoch od prvého vydania pripravuje reedovať na vinylovej platni.

Vydanie albumu avizuje nanovo zaranžovaná a naspievaná titulná skladba Nestrieľajte do labutí, ktorú skupina v týchto dňoch vydala ako singel. „V prvom rade sme chceli urobiť pesničku, ktorá nebude znieť ako remix. Chceli sme zachovať esenciu pôvodnej verzie, ale tým, že sme sa časom posunuli, chceli sme ju posunúť do zvukovej podoby, kde sme sa ocitli pri albume Aurora. Je v nej cítiť viac elektroniky, ale je tam stále živý element, ktorý bol tak príjemne namiešaný. Je to prvýkrát, čo sme urobili takýto skladateľský trik, že sme na poslucháča zaútočili refrénom hneď v úvode pesničky," uviedol spevák Rasťo Kopina.

Reedícia albumu Nestrieľajte do labutí vyjde na druhom vinyle skupiny Nocadeň začiatkom novembra tohto roka. Prvou vinylovou platňou skupiny je najnovší album Aurora. „Album vychádza na vinyle, chceme našim fanúšikom dopriať ten luxus a pohodu, aby naše albumy vyšli na vinyle, vyskúšali sme si to na albume Aurora. Máme sedem vydaných albumov a uvidíme, koľko z nich sa podarí vydať na vinyle. Z albumu Nestrieľajte do labutí hráme dodnes na koncertoch štyri pesničky, sú medzi nimi aj piesne, ktoré sa nehrali v rádiách a vyžiadali si ich fanúšikovia," dodal spevák.

Foto

Tento rok oslávi kapela 25 rokov od založenia, zišla sa prvýkrát 25. decembra 1997. „My sme to urobili tak, že najprv sme sa štyria chalani, ktorí chceli založiť kapelu, odfotografovali, či pasujeme k sebe. Keď sme sa pozreli na fotku a povedali si, že je to v poriadku, tak sme si dali prvú skúšku, bola na prvý sviatok vianočný a odvtedy sa datuje vznik skupiny," doplnil Kopina.

 

Zdroj: TASR

Zdroj foto: Katarína Orešanská