Nick Cave a Warren Ellis vytvorili hudbu k filmu o Amy Winehouse

Infomix

Vo filme účinkuje Jack O'Connell ako speváčkin manžel, a Eddie Marsan, Juliet Cowan a Lesley Manville ako členovia rodiny Winehouseovcov.

Austrálski hudobníci Nick Cave a Warren Ellis vytvorili hudbu k pripravovanému životopisnému filmu Back to Black o britskej speváčke a skladateľke Amy Winehouse. 

Film režírovala Sam Taylor-Johnson, ktorá má na konte snímky ako Nanič chlapec (2009), Päťdesiat odtieňov sivej (2015) alebo Milión malých čriepkov (2018).

„Nick a Warren boli podľa mňa jediní hudobníci, ktorí mohli skomponovať hudbu k Back to Black. V priebehu rokov som počúvala všetko, čo zložili, a túžila som uskutočniť sen o spolupráci. Ich citlivosť, ako aj pochopenie tohto príbehu viedli k hlbokej a dojímavej filmovej hudbe,“ povedala.

Foto
Warren Ellis a Nick Cave / whynow.co.uk

Biografická dráma bude mať britskú premiéru 12. apríla, v úlohe Winehouse sa predstaví Marisa Abela. Film sleduje vzostup umelkyne na pozíciu svetovej hviezdy a jej vzťah s manželom, ako aj jej boj so závislosťou od návykových látok. Winehouse zomrela v júli 2011 vo veku 27 rokov.

Vo filme účinkuje Jack O'Connell ako speváčkin manžel, a Eddie Marsan, Juliet Cowan a Lesley Manville ako členovia rodiny Winehouseovcov.

Cave a Ellis sú dlhoroční spolupracovníci a ich spoločná práca v skupine Nick Cave and the Bad Seeds trvá už viac ako 30 rokov. Vytvorili tiež hudbu k filmom ako Vražedný návrh (2005), Zabitie Jesseho Jamesa zbabelcom Robertom Fordom (2007), Cesta (2009) či Blondýnka (2022).

 

Zdroj: TASR