"Nečakaná" novinka Twenty One Pilots.

Infomix

Videoklip k piesni Shy Away má od utorka vyše dva milióny zhliadnutí na YouTube.

Novinka Shy Away je prvým singlom z pripravovaného šiesteho albumu, ktorého vydanie je naplánované na 21.5.2021. Zároveň so základnými informáciami dvojica prezradila aj ďalšie plány.  Nahrávky z albumu skupina predstaví prostredníctvom globálnej akcie Twenty One Pilots – Livestream Experience, ktorá sa uskutoční v deň vydania albumu. Duo z Ohia sľubuje jedinečný virtuálny zážitok a vstupenky na udalosť, kde zaznejú okrem nových piesní aj staršie hity Twenty One Pilots. Vstupenky si už teraz môžete zabezpečiť TU.

Album vznikal počas pandemického roka a výrazne sa na ňom prejavili emócie, ktoré v roku 2020 prevládali – úzkosť, osamelosť, nuda a najrôznejšie pochybnosti. Vzhľadom na situáciu dvojica zmenila proces nahrávania albumu, vzdala sa spoločnej práce v štúdiu a vymenila ju za virtuálnu komunikáciu. Základ väčšiny pesničiek nahrával spevák a skladateľ Tyler Joseph v domácom štúdiu v izolácii. Postup si duo vyskúšalo na piesňach Level Of Concern a Christmas Saves The Year, ktoré fanúšikom ponúklo už minulý rok.

 

Zoznam skladieb na albume Scaled And Icy:

1. Good Day

2. Choker

3. Shy Away

4. The Outside

5. Saturday

6. Never Take It

7. Mulberry Street

8. Formidable

9. Bounce Man

10. No Chances

11. Redecorate

Zatiaľ poslednou štúdiovou nahrávkou Twenty One Pilots bol album Trench z roku 2018. Duo zaň získalo veľa ocenení vrátane nominácie na Grammy, ale aj americký platinový certifikát za predaj.

 

 

Zdroj: RÁDIO KOŠICE