Na pražskom Metronome vystúpia aj Jungle a Blackwave

Infomix

Štvrtý ročník festivalu sa bude konať 21. a 22. júna na Výstavisku v Holešoviciach.

Na pražskom festivale Metronome vystúpi britská neosoulová formácia Jungle a tiež belgické hip-hopové duo Blackwave. Pridajú sa tak k už skôr oznámeným interpretom, ktorými sú Liam Gallagher, Kraftwerk, Primal Scream, Morcheeba, KAMP!, Anna Calvi,Khoiba, Pražský výběr, Lauran Hibberd, The Ills, WWW, Floex & Tom Hodge, Ohm Square, Manon Meurt či Katarzia. Štvrtý ročník festivalu sa bude konať 21. a 22. júna na Výstavisku v Holešoviciach.

Jungle sú na hudobnej scéne od roku 2013, kedy vydali singel The Heat. V decembri toho istého roku ich nominovali v ankete BBC Sound of 2014. V júli 2014 formácia vydala eponymnú debutovú štúdiovku, ktorú nominovali na Mercury Prize. Druhú štúdiovku For Ever uviedli Jungle na trh v septembri 2018.

Blackwave na seba upozornili v roku 2017, keď vydali svoje prvé EP Mic Check, ktoré veľmi dobre prijali ako fanúšikovia, tak i odborná verejnosť. Single Elusive a BIG Dreams sa stali hitmi v Belgicku aj na službe Spotify. Na Metronome predstavia svoje najväčšie hity aj najnovšie piesne, ktoré evokujú atmosféru hip-hopu 90. rokov.

 

Zdroj: SITA