Na Pohodu príde Lykke Li

Infomix

Festival sa uskutoční od 9. do 11. júla na trenčianskom letisku.

Na 24. ročníku multižánrového festivalu Pohoda vystúpi aj švédska speváčka Lykke Li. Organizátori o tom informovali dnes na oficiálnej webstránke podujatia. Tridsaťtriročná interpretka mala vystúpiť na Pohode už minulý rok, no pre zrušený let koncert napokon nestihla.

Li Lykke Timotej Zachrisson, známa ako Lykke Li, kombinuje v tvorbe prvky popu, indie rocku či elektra. Debutovala v roku 2007 EP nahrávkou Little Bit. Nasledovali štúdiovky Youth Novels (2008), Wounded Rhymes (2011), I Never Learn (2014) a So Sad So Sexy (2018), s ktorými sa dostala do svetových rebríčkov. Na konte má aj ďalšie tri EP a single ako Little Bit, I'm Good, I'm Gone, Get Some, I Follow Rivers či I'm Waiting Here (feat. David Lynch). Príležitostne sa venuje tiež modelingu.

Pohoda sa bude konať od 9. do 11. júla na letisku v Trenčíne a účasť na nej predtým potvrdili aj Stormzy, Thom Yorke Tomorrow's Modern Boxes, The Libertines, Metronomy, Wolf Alice, Slowthai, Archive, Kevin Morby, Parcels, Floating Points, ZHU, JPEGMAFIA, Confidence Man, Black Midi, Hatari, Shame, Yves Tumor, Chai, Bazzookas, Kokoroko, Emel Mathlouthi, Iva Bittová a Dunaj, Wooze, Pengshui, Asmâa Hamzaoui & Bnat Timbouktou, Shht, Black Country, New Road, Malox, Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs, PoiL a The Hu.

 

Zdroj: SITA