Muzikálový festival Jozefa Bednárika oslávil desaťročnicu

Infomix

Organizátori podujatia rozdali počas dvoch dní i niekoľko ocenení. Tabuľu slávy odhalili slovenskému hercovi Ľubovi Romanovi

Muzikálový festival Jozefa Bednárika v Brusne oslávil cez víkend desiate narodeniny. Návštevníkov a návštevníčky dvojdňového podujatia potešili nielen muzikálové, ale aj filmové či kabaretné čísla. Bratislavské Divadlo Nová scéna ponúklo počas festivalu prierez svojej tvorby a o netradičný záver festivalu sa postaral frontman českej kapely Kabát Josef Vojtek, ktorý po prvý raz priniesol na Slovensko svoj muzikálový recitál.

Galéria k článku

Okrem toho organizátori podujatia rozdali počas festivalu i niekoľko ocenení. Cenu za dlhoročnú pomoc a podporu pri organizovaní festivalu si prevzal majiteľ AVG Group Vladimír Krajčovič. Cena Brusnianska brusnica za prínos muzikálovej tvorbe putovala zas Divadlu Aréna, pričom v rukách jeho riaditeľa Juraja Kukuru sa ocitla tiež mimoriadna cena za herecký prínos pre slovenskú kultúru. Ďalšie dve ocenenia si odniesli herečka Jarmila Hittnerová Frličková a spevák a herec Jozef Benedik a Tabuľu slávy na Terase slávy odhalili hercovi Ľubovi Romanovi.

Zdroj: SITA