MADUAR preložili turné na rok 2021

Infomix

Skupina ponechá si len jeden exkluzívny open air koncert na amfiteátri v rodnej Rimavskej Sobote.

Členovia skupiny Maduar sa po aktualizovaných informáciách o opatreniach spojených s COVID-19 rozhodli preložiť svoje turné na rok 2021. „V hre bolo viacero možností, vrátane realizácie celej šnúry na jeseň, ale na koniec roka už bolo presunutých toľko podujatí, že pridávať tam ďalšie považujeme za nezmyselné. Navyše je na stole aj ekonomický dopad tejto krízy, ľudia budú mať zrejme po lete úplne iné starosti, ako chodiť na koncerty," uviedol Juraj Matyinko z Maduaru.

„V tomto roku sme si ponechali len jeden termín, ktorým je 5. september, a to na amfiteátri v našom rodnom meste. Tým, že pôjde o jediný koncert, spravime všetko preto, aby bol exkluzívny a výnimočný. Je pripravená veľkolepá scéna s viacerým LED obrazovkami, sprevádzať nás budú špičkoví hudobníci a predstavia sa na ňom špeciálni hostia. Okrem Ivanny Bagovej, s ktorou dlhodobo spolupracujeme, nadviažeme na úspešný koncept z minulého roku a opäť dáme v našom programe priestor aj detským talentom z nášho regiónu. Minulý rok sme si to otestovali a malo to mimoriadny ohlas," doplnil jeho brat Ladislav.

Obaja dúfajú, že v tom čase im už opatrenia dovolia zrealizovať koncert v plnohodnotnom režime aj s divákmi. Ak by však boli ešte stále v platnosti určité obmedzenia,sú pripravení vysielať koncert aj online formou live streamu na svojom Facebooku a YouTube kanáli.

Ako mnohé ďalšie kapely, aj Maduar využil aktuálnu situáciu na odskúšanie nových foriem kontaktu s fanúšikmi. Jednou z nich je aktivita Live from Home, pri ktorej s využitím mobilnej aplikácie spievajú spoločne svoje skladby naživo z domu aj napriek tomu, že sú na rôznych kontinentoch. Zároveň im to dáva možnosť prizvať na kooperáciu aj ďalších hostí - víťazku Hlasu Česko Slovenska Ivannu Bagovú, ex-členku kapely Annu-Katarínu Schatzl, či českú formáciu Holki, s ktorou si konečne mohli premiérovo zaspievať ich spoločnú skladbu z roku 2017 s názvom Pohodový song.

„Je to pre nás nová skúsenosť a máme z nej obrovskú radosť. Nie je to síce to isté, ako byť spolu na koncertnom pódiu a mať osobný kontakt s publikom, ale napriek tomu je táto forma mimoriadne zábavná a veľmi si ju užívame. Zároveň nás teší veľký ohlas, ktorý majú tieto live videá na našich sociálnych sieťach. Pre našich fanúšikov je to niečo nové vidieť nás spievať priamo z našich obývačiek naživo bez špeciálnych efektov. Tá domácka atmosféra dodáva tomu určité čaro a vytvára akési vzácne puto,  lebo ľuďom je blízke a sympatické, že sme doma rovnako tak, ako oni," zhodli sa spoločne obidvaja Matyinkovci. 

Popri tom ešte rozbehli aj novú edíciu online rozhovorov, kde Ladislav spovedá rôzne osobnosti a to bez vopred stanoveného formátu, či časového obmedzenia. Medzi prvými hosťami "Rozhovorov s Maduarom" sa objavili napríklad aj známa modelka či moderátorka Zuzana Belohorcová, majster sveta v kulturistike Štefan Havlík, či  Pavel Číž, ktorý je majiteľom jednej z najúspešnejších cestovných kancelárií v Čechách a na Slovensku.

 

Zdroj: RÁDIO KOŠICE