Lýdia Novotná v zaľúbenom duete s Domim Stoffom

Infomix

Novinka V objatí vznikla počas bežného dňa niekde medzi spálňou a kúpeľňou.

Pesničkárka Lýdia Novotná prichádza po troch rokoch opäť s duetom. Po piesni Nič nie je náhodou s legendárnym Allanom Mikušekom vstúpila do zaľúbených tónov duetu V objatí s Domi Stoff, ktorý sa zároveň stará o produkciu všetkých Lýdiiných piesní. Láska je krásna, no často nie je prijímaná, preto je skladba venovaná každému, kto nedokázal rozkázať srdcu. Nahrávanie piesne prebiehalo v bratislavskom štúdiu RITA, ktoré sa stalo Lýdiiným hudobným domovom. „Keď som naspievala túto pieseň, stále sa mi nezdala úplná. Snažila som sa prísť na to, čo mi tam chýba. A bol to Dominik. Už spolupracujeme roky a je krásne, že teraz máme aj spoločnú pieseň,“ teší sa Lýdia.

Autentickej textárke a hudobníčke imponujú piesne, ktoré sa skladajú z viacerých vrstiev. „Aj táto je taká. Je možné vnímať ju z pohľadu dvoch zamilovaných ľudí, ale dá sa vnímať i iná vrstva. Skúste sa započúvať do textu a predstavte si, že to spieva jeden človek o sebe samom. O dualite, ktorú má v sebe. Bojí sa byť sám sebou, lebo sa obáva, ako to budú vnímať ostatní,“ ozrejmuje interpretka, ako sa človek zamiluje do niekoho, koho sa bojí predstaviť ostatným, lebo to sa nemalo stať. Ale ako sa hovorí, srdcu nerozkážeš.

Aj novinka V objatí vznikla počas bežného dňa niekde medzi spálňou a kúpeľňou. „Začala som ju tvoriť pri skladaní bielizne a dokončila v sprche. Moje piesne vznikajú často v zhone. Múza ma kope vždy, keď musím niekam odísť alebo niečo urobiť. Už to poznám, a tak sa väčšinou zastavím, nahrám si, čo mi napadlo a až potom pokračujem. Inak by som tú vlnu už nechytila,“ s úsmevom objasňuje Lýdia inšpiratívne záblesky, ktoré sú súčasťou dennodenných životných situácií plných zhonu.

Vizuál piesne plne nadväzuje na význam textu a zachytáva jeho najjemnejšie nuansy prostredníctvom zaľúbenej dvojice hercov, ktorá poslucháčov sprevádza celým videoklipom. Za zobrazenie súvislého príbehu páru sa postaral Michal Neffe, reflektujúc na Lýdiine a Domiho slová, čím pieseň nadobudla úplnosti ako celku. Mastering skladby mal na starosti Ecson Waldes z BIOTECH STUDIO v Prahe.

 

Zdroj: RÁDIO KOŠICE