Listy Tonymu Bennettovi smerujú do aukcie

Infomix

V aukcii budú listy spevákovi od Lady Gaga, Amy Winehouse, Martina Scorseseho, Madonny, Martina Luthera Kinga Jr. a ďalších.

Listy adresované zosnulému Tonymu Bennettovi od hviezd ako Lady Gaga alebo Amy Winehouse idú budúci mesiac do aukcie.

Množstvo osobných predmetov, ktoré patrili zosnulému spevákovi, sa má začať predávať na aukciách Julien's Auctions 18. apríla, vrátane listov, ktoré mu adresovali Lady Gaga, Amy Winehouse, Madonna, Martin Scorsese, Robert De Niro, Quincy Jones, Barbra Streisand a ďalší.

Foto
Zosnulý americký spevák Tony Bennett / Getty Images / variety.com

Legendárny americký spevák zomrel 21. júla 2023 vo svojom rodnom New Yorku po dlhom boji s Alzheimerovou chorobou. Mal 96 rokov.

Predpokladá sa, že najdrahšou položkou na aukcii bude strojom napísaný ďakovný list bojovníka za občianske práva Martina Luthera Kinga Jr. – podľa predpovedí by sa mohol predať za približne 25-tisíc dolárov.

Okrem listov pôjdu do aukcie aj mikrofóny z Bennettových živých vystúpení, fotografie či obrazy namaľované samotným spevákom.

Listy, ktoré mu adresovali Lady Gaga a Amy Winehouse, sú súčasťou jeho archívov z dôvodu, že s obomi speváčkami spolupracoval. Spolu s Amy Winehouse spojili svoje sily na viacerých skladbách, ktoré sa objavili na Bennettovom albume Duets II. Po jej smrti v roku 2011 sa o nej vyjadril s dávkou obdivu: „Bolo vzrušujúce nahrávať s Amy Winehouse, a keď si vypočujete nahrávku Body And Soul, je to dôkaz jej umeleckej geniality a brilantnosti jednej z najúprimnejších hudobníčok, akých som kedy poznal.“ Neskôr bol medzi tými, ktorí jej vzdali hold na MTV Video Music Awards 2011 a ich spoločný duet využil na získanie finančných prostriedkov pre jej nadáciu na liečbu drogových závislostí.

S Lady Gaga spolupracoval Tony Bennett na jeho poslednej štúdiovej nahrávke Love For Sale, ktorá vyšla v roku 2021. Obaja predtým spojili svoje sily na spoločnom albume Cheek To Cheek z roku 2014.