Karol Mikloš má nový singel "Nevieš, čo ti hovorím"

Infomix

Spolu s nahrávkou zverejnili aj videoklip. Minimalistické čiernobiele video v štýle noir natáčali v trenčianskom divadelnom priestore Družba Drama Studio.

Slovenský hudobník, skladateľ a spevák Karol Mikloš zverejnil novinku "Nevieš, čo ti hovorím". „Nový singel vychádza osem mesiacov od predstavenia albumu "This Side of Town" a je prvou nahrávkou so slovenským textom od vydania albumu Vis-á-vis z roku 2002," uviedol vydavateľ Róbert Gregor. „Zrejme sa to celé začalo počas rozhovorov k poslednému albumu. Ako zvyčajne, téma 'angličtina verzus slovenčina' nemohla chýbať v žiadnom z nich. Táto otázka vo mne rezonovala aj vzhľadom na istú frustráciu z toho, že môj svet anglických textov zostáva pre väčšinu ľudí zahalený rúškom tajomstva," hovorí ku genéze piesne Mikloš.

Priznáva pocit, že na koncertoch ľudia stále najlepšie reagujú na jeho staršie pesničky so slovenskými textami. „Tak sa zrodil nápad pokúsiť sa s čerstvým pohľadom otextovať v slovenčine niekoľko nových piesní," ozrejmil spevák. Postupne prizval na pomoc pár skúsených textárov a začal so slovenčinou aj sám experimentovať. „Na všeobecné prekvapenie vzniklo pomerne rýchlo hneď niekoľko pesničiek, ktoré sa kapele páčili a ktoré môžu odštartovať akúsi novú slovenskú kapitolu," vysvetľuje Mikloš.

Pop-rockovú skladbu s príchuťou elektroniky si za pilotný nový singel zvolil hudobník preto, lebo komentuje spomínaný slovensko-anglický rozkol a zároveň vznikla ako prvá. Základy nahrávky sa tvorili v trenčianskom štúdiu Men at Sound a inštrumentálne sa na nej podieľajú všetci členovia koncertnej kapely: Alexander Salviany (bicie), Peter Brhlík (basová gitara), Roman Hlubina (elektrické gitary) a Andrej Petrovič (akustická gitara).

Spolu s nahrávkou zverejnili aj videoklip. Minimalistické čiernobiele video v štýle noir natáčali v trenčianskom divadelnom priestore Družba Drama Studio. Režisér klipu Michal Večeřa naznačuje, že Karol a Alexander za ním prišli s jasnou predstavou, ako by mal nový videoklip vyzerať. „Mali ho podrobne rozkreslený a scenáristicky vymyslený. Na mne viac-menej zostala len technická realizácia a správne zachytenie atmosféry a kontrastu tmy a svetla," poznamenal režisér. „Karol vie, o čom spieva a má jasnú predstavu, ako by mal klip pôsobiť. Alexander do toho vniesol ďalšie kreatívne prvky, napríklad pád, pri ktorom hlavou trafil radiátor, ale aj to sa pri natáčaní stáva," uzavrel.

 

Zdroj: TASR