Kapela Sematam zverejnila skladbu Ja a Ty aj s videoklipom

Infomix

V novinke sa predstavili aj Sára Polyáková a Ivan Vereš.

Nitrianska kapela Sematam zverejnila skladbu Ja a Ty. Hudbu a text napísal spevák Marek Kutnár. „Každý občas v spomienkach zablúdi k láskam dávno minulým. Niekto sa dokonca pristihne pri úvahe, prečo vzťah, ktorý sa nám zdal taký skvelý, vlastne skončil tak nešťastne. Presne v tomto duchu sa nesie nová skladba Ja a Ty, ktorá je sondou do archívu jednej lásky. Či má ešte táto láska šancu na návrat nevieme, ale vieme, že chytľavá letná skladba vás rozhodne roztancuje," uviedol Kutnár.

V novinke si zaspievala aj Sára Polyáková. Študentka herectva na VŠMU sa objavila napríklad v seriáli Naši (2016). „Spolupráca s kapelou Sematam bola pre mňa veľmi príjemná a hlavne zábavná. Keď mi prišla ponuka, najskôr som si vypočula skladbu. Tá má hneď chytila a zapáčila sa mi a povedala som si, poďme do toho. Nakrúcanie sme si užili a všetci sme si veľmi sadli, či už z kamarátskeho hľadiska alebo z pracovného. Už teraz sa teším na ďalšiu spoluprácu s týmito talentovanými ľuďmi," povedala Polyáková.

O vokály a flautové sólo sa postaral Ivan Vereš, známy aj ako King Ivan, ktorý pôsobil v skupine Made 2 Mate. „Ľudia sa ma často pýtajú, kde beriem toľko energie a času venovať sa mladým muzikantom. Odpoveď je jednoduchá, dal mi to Boh ako robotu a veľmi ma to napĺňa. Sematam je hudobné teleso, ktoré mi svojou energiou a hudobným prevedením piesní pripomína seba v mladosti, plného entuziazmu a elánu. Bol som milo prekvapený, keď som nadviazal spoluprácu s touto výnimočnou kapelou. Je mi cťou, že môžem prispieť svojimi skúsenosťami k rozvoju funku," vyjadril sa muzikant. „Spolupráca dvoch generácií slovenského funky fungovala dobre v štúdiu aj na obraze. Sme veľmi radi, že sme stretli práve Sáru. Dnes si neviem predstaviť, že by sa tejto úlohy vedel zhostiť niekto lepšie, ako práve ona. Zároveň nám je veľkou cťou, že sa na skladbe podieľal Ivan Vereš, ktorého prínos pre slovenskú pop music priamo ovplyvnil aj našu tvorbu. Neviem, či pre muzikanta existuje väčšia pocta, ako možnosť spolupracovať so svojím vzorom," neskrýval radosť Marek Kutnár.

Skupina zverejnila k piesni Ja a Ty aj videoklip, ktorý nakrúcali v Bratislave. Niektoré zábery vznikli aj na vyhliadkovej veži UFO. „Pôvodne tam mal ísť pán Vereš, no debata sa otočila k tomu, že čo tam nejdem ja, keď je to taký super nápad. Keďže som mu, samozrejme, potreboval dokázať, že mám pravdu, vydal som sa na prechádzku po rímse UFA sám. A aj keď som sa musel tváriť, že je to brnkačka, poviem vám, nebolo mi v tej chvíli všetko jedno. Našťastie nás však aj s odvážnym kameramanom istili dvaja skúsení horolezci," prezradil Kutnár. O kameru a strih sa postaral Juraj Danko z Nitry, ktorý už s kapelou spolupracoval pri tvorbe klipu k piesni Pome rockovať. Zábery z dronu mal na starosti Luca Bush. O dotvorenie správnej muzikálovej atmosféry sa postarali tanečníci Nikoleta Kupčíková a Michal Candrák.

 

Kapela Sematam sa do povedomia dostala najmä vďaka skladbe De ste?!, ktorá paroduje nočný život v ich rodnom meste. Odvtedy nakrútili ďalšie tri klipy, ako posledný ku skladbe PVD, na ktorom spolupracovali s tanečnou skupinou Ladylicious. Kapela má na konte titul absolútneho víťaza Slovenskej hudobnej ligy a v minulom roku sa ako jediná slovenská kapela prebojovala do finále českej súťaže Skutečné ligy, kde spevák kapely Marek Kutnár získal ocenenie Spevák roka. Kapela plánuje na jeseň vydanie debutového albumu. Pôsobia v nej aj Michaela Kutnárová (bicie), Lukáš Kotry (basgitara), Andrej Boniš (trúbka), Mário Belák (saxofón), Filip Kostoláni (trombón) a Juraj Janík (klávesy).

 

Zdroj: SITA