IRON MAIDEN oznámili vydanie albumu Senjutsu

Infomix

Album Senjutsu vyjde 3. septembra 2021.

Iron Maiden pred niekoľkými dňami zverejnili novú pieseň The Writing On The Wall doplnenú úchvatným animovaným klipom. Ako priaznivci heavymetalovej legendy predpokladali, skladba je predzvesťou sedemnásteho štúdiového albumu. Kapela ho nahrávala podobne ako predchádzajúci The Book Of Souls s producentom Kevinom Shirleym vo francúzskom štúdiu Guillaume Tell Studio. Basgitarista skupiny Steve Harris sa k tomu vyjadril: „Parížske prostredie nám perfektne vyhovuje. Jedná sa o priestor bývalého kina s vysokými stropmi a vyníkajúcou akustikou.“ Album Senjutsu vyjde 3.9.2021.

Album ponúkne viac ako 80 minút hudby na ploche 2CD alebo 3LP. Podľa Harrisa obsahuje niekoľko veľmi komplexných skladieb, ktorých dokončenie si vyžiadalo veľa času a naozaj citlivý prístup producenta Kevina Shirleyho. „Album sme nahrávali v roku 2019 počas prestávky Legacy Tour. Chceli sme mať čas na dokončenie a zároveň možnosť plne sa sústrediť na turné. Samozrejme niečo z našich plánov zmenila aj pandémia. Piesne sú pestré a často veľmi dlhé. A jedna alebo dve znejú pomerne odlišne od nášho obvyklého štýlu,“ dodal spevák Bruce Dickinson. 

 

Foto
Obal nového albumu IRON MAIDEN / Warner Music

Iron Maiden tentokrát hľadali inšpiráciu na východe. Tomu zodpovedá aj úplne nová podoba maskota Eddieho, ktorému ilustrátor Mark Wilkinson vnukol podobu samuraja.

Tracklist:

1. Senjutsu (8:20)

2. Stratego (4:59)

3. The Writing On The Wall (6:13)

4. Lost In A Lost World (9:31)

5. Days Of Future Past (4:03)

6. The Time Machine (7:09)

7. Darkest Hour (7:20)

8. Death Of The Celts (10:20)

9. The Parchment (12:39)

10. Hell On Earth (11:19)

 

Zdroj: RÁDIO KOŠICE