IMT Smile dnes vydali "Aj to je život" - B Strana a Rarity & Live

Infomix

Album obsahuje raritné spolupráce, ako napríklad v skladbe Miluj blížneho / Ľúbim ťa z roku 2006. IMT Smile vystúpenie odohrali v Slovenskom národnom divadle.

Skupina IMT Smile práve dnes dopĺňa svoj život o výber zložený z B -strán, rarít a live nahrávok. 15 skladieb, ktoré uzatvárajú pohľad na tvorbu skupiny v rokoch 1998 - 2020. Album obsahuje raritné spolupráce. Ako napríklad v skladbe Miluj blížneho / Ľúbim ťa z roku 2006. „Je to asi najraritnejšie vystúpenie IMT Smile. Hrali sme v Slovenskom národnom divadle. Spomínam si, že sme mali veľký rešpekt pred pánom Dočolomanským,“ približuje nahrávku Ivan Tásler. Medzi rarity sa zaradilo aj demo obrovského hitu IMT Smile -  Ľudia nie sú zlí z roku 1998. „Hrali sme ešte v pôvodnom zložení s bubeníkom Martinom Migašom, Petrom Bičom a bola to vlastne posledná nahrávka tejto zostavy. V tejto zostave sme sa už do štúdia na nahrávanie albumu Valec nedostali,“ spomína Tásler na vtedajšie obdobie.

Galéria k článku

B- STRANA A RARITY & LIVE to je aj nedávno uverejnená skladba spolu s videoklipom Navždy – Akustická verzia, tiež cover verzia hitu Mekyho Žbirku Deni. Tiež špeciálna verzia piesne Najkrajšie Vianoce spoločne so Symfonickým orchestrom SRo a Detským a dievčenským speváckym zborom SRo.

Live repertoár zastupuje aj skladba Nad Sázavou, ktorá vznikla počas koncertu v pražskom Forum Karlín, a k IMT Smile sa v nej pridali aj František a Vojta Nedvědovci. „Tento príbeh súvisí ešte s Nikol Štíbrovou, lebo práve ona si svojho času zaspievala Nad Sázavou na Instagrame. Práve vtedy som si ju všimol a rozhodli sme sa pre ňu do našej piesne Príliš osobná známosť. Pred koncertom v Prahe sme sa rozhodli osloviť Frantu, či by si s nami nezaspieval Nad Sázavou, a vyšlo to,“ uzatvára Ivan Tásler.

1.Najkrajšie Vianoce - IMT Smile & Symfonický orchester SRo

& Detský a dievčenský spevácky zbor SRo

2. Pre túto chvíľu (live zo skúšky 2010)

3.Niekto ako kráľ (Cingilingibom) - IMT Smile a Lúčnica

4.Hej sokoly! (Expres Live) - IMT Smile a Ondrej Kandráč

5.Opri sa o mňa 2

6.S.O.S (instrumental) - IMT Smile  a Radovan  Tariška

7.Ľudia nie sú zlí  (demo 1998)

8.Mám to rád (live)

9.Navždy (akustická verzia)

10.Miluj blížneho / Ľúbim ťa   -  IMT Smile a Michal Dočolomanský

11. To sa dá ( SND)

12.  Deni

13.Nad Sázavou (live z Forum Karlin) -  IMT Smile a František Nedvěd & Vojtěch Nedvěd

14. Ľudia nie sú zlí  (live na Devíne) - IMT Smile a Slovenský symfonický orchester

15. Exotika (live z Východnej)

 

Zdroj: RÁDIO KOŠICE