Hurikán prináša "Slzy v daždi"

Infomix

Pieseň "Slzy v daždi" je silným posolstvom o symbióze rodine i nezvratných osudoch jej členov.

Zemplínska legenda Hurikán vydala nový videoklip "Slzy v daždi", ktorý predznamenáva nový album. Ten bude unikátny, pretože na Slovensku nie je veľa kapiel, ktoré svoje skladby natočili so symfonickým orchestrom. Medzi tých málo našich skupín, ktoré svoju tvorbu spojili so sláčikmi sa zaradil aj Hurikán. Celý tento nápad sa zrodil asi pred štyrmi rokmi na rockovom popoludní v obci Jenkovce. Tieto akcie sa tam organizovali pravidelne a v roku 2017 tam Hurikán vystúpil ako hosť. „Hral tam Ďurko Burian, Andrejka Zimányiová a bol tam aj známy dirigent Adrián Kokoš, ktorý odtiaľ pochádza. Po koncerte sme sedeli, rozprávali sa a Ďuro skonštatoval, že máme pekné piesne. Ja som už v hlave dlhšie nosil nápad, hrať ich so symfonickým orchestrom. Poprosil som Adriána, či by nám nepomohol. Prikývol, že áno, tak sme hneď začali zháňať orchester,“ vraví gitarista a spevák Štefan Demčik.

Kolegom z kapely zatiaľ nič nepovedal, pretože sa bál sa, že budú sklamaní, ak by to náhodou nevyšlo. „Prezradiť som im to chcel, až keď bude všetko isté. S Aďom Kokoškom sme sa pustili do práce. Keď sme už mali dohodnutého dirigenta aj orchester, oslovili sme geniálneho muzikanta, aranžéra a skladateľa Adriána Harvana,“ hovorí Pišta. Dodáva, že novinka bude obsahovať jedenásť piesní, koledy, gitarovú inštrumentálku s orchestrom a ako bonus jednu komornú vec - len spev s klavírom. Na album nahrávajú piesne spolu s Hurikánom Slovak Sinfonietta Žilina - Štátny komorný orchester Žilina, Symfonický orchester Slovenského rozhlasu a v niektorých piesňach zaznie aj Detský spevácky zbor Pro Musica - Magnólia.

Piesňami nahratými so symfonickým orchestrom bol očarený aj producent Kristián Dufinec. „Navrhol nám, aby sme k niektorej z piesní spravili klip. Vybrali sme Slzy v daždi. Povedal, že je to skvelá téma na klip. Rozhádaná rodina hľadajúca porozumenie medzi sebou. Spieva sa tam o tom, aký je človek na človeka zlý. Mužovi zomrela manželka, on sa upíja a spomína na svoju polovičku, ktorá už nie je s ním. Deti na neho zanevreli, pretože pije. Jeho syn je gambler, všetko prehráva v automatoch. Nevesta nevie, čo spraviť so svojim životom, lebo sa na ňu valia exekúcie. Majú dvoch synov, ktorí sa bijú na jednej kočke... Takže je tam láska, nenávisť, zúfalstvo, smútok...,“ dozvedáme sa o novom klipe skupiny Hurikán. Natáčal sa v interiéroch - v kostole, v dome i v exteriéroch - v parku a na uliciach... „Kristián vybral účinkujúcich. Nie profesionálnych hercov, ale veľmi šikovných ochotníkov, ktorí hrali veľmi presvedčivo,“ teší sa Štefan Demčik.

 

Zdroj: RÁDIO KOŠICE