Formácia ATTACK Ďalej, A.T.Ď. zverejnila skladbu s názvom "Slaná"

Infomix

Táto skladba je reakciou na dlhodobé znečisťovanie a mementom na ekologickú katastrofu na rieke Slaná.

Hudobná formácia ATTACK Ďalej, A.T.Ď. zverejnila dňa 24.02.2023 (na výročie znečistenia rieky) na svojom Youtube kanáli skladbu s názvom Slaná. Táto skladba je reakciou na dlhodobé znečisťovanie a mementom na ekologickú katastrofu na rieke Slaná. „Dúfame, že hudbou oslovíme čo najviac ľudí a dokonca aj tých, ktorí sú voči každodenným návalom správ už imúnni. Ak si aj Vy myslíte, že treba niečo podniknúť a vhodným nástrojom je zastať sa "práv rieky" piesňou, tak pomôžte nám šíriť túto skladbu," prihovára sa formácia A.T.Ď.

V stanovisku skupina ATTACK Ďalej uvádza: „Nakoľko celá záležitosť bola u nás počas samotného znečistenia a mesiace trvajúcom katastrofálnom stave medializovaná minimálne, chceli by sme touto formou ponúknuť ľuďom osvetu. Bohužiaľ samotná správa o ekologickej katastrofe rezonovala viac v zahraničí než u nás. Sme znechutení politickou nevôľou riešiť akútny stav, a akoby aj niektoré médiá rezignovali a podriadili sa tomuto postoju. Dokonca ani po roku nie je problém vyriešený, a práve preto si myslíme že by sa snáď touto formou mohol odkaz dostať k viacerým ľuďom. Je nemysliteľné, aby sa v 21. storočí štát v strednej Európe takto zachoval a postavil sa k danému problému tak ako sa stavia."

Formácia chce takto vyvinúť tlak na zodpovedné orgány... „Dúfame, že do budúcna sa vieme poučiť z tejto ekologickej katastrofy a údajné systémové chyby boli odstránené aby sa niečo podobné už nemohlo zopakovať," uzatvára  ATTACK Ďalej.

 

Zdroj: RÁDIO KOŠICE