Filip Jančík avizuje koncert pre všetkých a bez vstupného

Infomix

Záver mesiaca, konkrétne 27. augusta, na vás čaká skutočne výnimočný zážitok.

V prípade nášho najznámejšieho huslistu Filipa Jančíka (30) sme si počas dlhých rokov, ktoré pôsobí na hudobnej scéne i ďaleko za hranicami Slovenska zvykli, že okrem talentu srší tiež obrovskou dávkou kreativity a životnej energie. S novými nápadmi pravidelne ohuruje fanúšikov a zdá sa, že paralelne s jeho úspechmi rastie i chuť púšťať sa do čoraz odvážnejších projektov. S tým najnovším sa verejnosti predstaví koncom tohto mesiaca, no malú ochutnávku prináša už dnes.

Obľúbený huslista nikdy nenecháva nič na náhodu a tvrdí, že i jeho nadnárodné úspechy sú výsledkom obrovskej driny, vytrvalosti, profesionálneho prístupu a vôle neustále napredovať. Tieto atribúty však uplatňuje aj ďaleko nad rámec hry na husliach. Filipove koncerty sú vždy výnimočným zážitkom i pre atmosféru a emotívnu šou, ktorú prináša s každou odohratou piesňou.

Filip avizuje vystúpenie, ktoré v našich končinách nemá obdoby. Originálny nápad, ako sa fanúšikom odvďačiť za dlhé roky priazne, nádherné gratulácie k jeho nedávnym narodeninám, ale navyše ich aj celkom zdarma potešiť spôsobom, na ktorý si netrúfol žiadny huslista pred ním, nadobúda reálne kontúry. Pre mimoriadnu technickú náročnosť dokonca po zhruba ročných prípravách!

Hlavnými menovateľmi jedinečného večera, pričom práce na ňom práve v týchto dňoch vrcholia, sú: Dunaj, orchester, emotívna svetelná šou, množstvo zahraničných hostí, ktorých mená bude Filip zverejňovať postupne, samozrejme nesmrteľné filmové soundtracky, no zaznie i úplne nový repertoár. Na unikátnej show spolupracujú dokonca odborníci z prostredia Disney. Viac už prezrádza Filip Jančík: „Ľudia, ktorí ma poznajú, dobre vedia, že sa snažím realizovať svoje sny a pretaviť ich do skutočnosti. Jedným z nich je tešiť ľudí unikátnymi podujatiami, ku ktorým patrí i toto. Mať koncertnú šou na osemdesiat metrov dlhom pontóne priamo na Dunaji, potešiť tisícky ľudí, ktorí budú sedieť pod hviezdami na dekách a užívať si krásu hudby v celej jej sile, je isto niečo, z čoho mám zimomriavky,“ a pokračuje: „Cítiť po rokoch toľko podpory, čítať všetky tie krásne správy, vidieť úprimné emócie v tvárach ľudí po každom koncerte, je niečo po čom túži každý umelec a som za to nesmierne vďačný aj šťastný.  Kus toho šťastia chcem prirodzene odovzdať späť,“ dodáva sympatický umelec, na ktorého čaká okrem dodatočných osláv životného jubilea čoskoro i ďalší významný krok - svadba s dlhoročnou partnerkou Luckou Supekovou. Nechajme sa prekvapiť, či bude rovnako pompézna.

Celovečerný koncert filmovej hudby bude prístupný pre širokú verejnosť a bez vstupného. Všetci ste vítaní! Tešíme sa na vás 27. augusta o 20:00 na nábreží Dunaja pri Eurovea v Bratislave. Nezabudnite si pribaliť deky.

 

Zdroj: RÁDIO KOŠICE