Festival Punkáči deťom prinesie bohatý sprievodný program

Infomix

Návštevníci a návštevníčky sa budú môcť okrem koncertov zabaviť aj na doplnkovom open air stagei či na tretej scéne v spolupráci s filmovým serverom Kinečko.

Festival Punkáči deťom, ktorý sa uskutoční 29. až 31. augusta na trenčianskom letisku, sľubuje okrem pestrého hudobného line-upu aj bohatý sprievodný program. „Okrem hlavného pódia sme pripravili pre návštevníkov aj doplnkový open air stage, kde budú počas dňa akustické vystúpenia, cestovateľské prednášky, slam poetry a každý večer sa táto scéna ukončí after párty s rôznymi DJ-mi,“ prezradil organizátor podujatia Andrej Siget. „A aby toho nebolo málo, tak sme pripravili v spolupráci s filmovým serverom Kinečko aj tretiu scénu, kde budeme premietať rôzne zaujímavé filmy a dokumenty. Keď už na ostatných scénach skončí program, v Kinečko stane bude zábava pokračovať nočnou video rockotékou,“ priblížil Siget, podľa ktorého sa počas festivalových dní budú môcť malí aj veľkí zabaviť aj na lanovej dráhe.

Okrem toho organizátori podujatia sľubujú aj viacero organizačných vylepšení. Jednou z nich majú byť uzamykacie skrinky s elektrickou zásuvkou, kde si budú môcť návštevníci a návštevníčky nabiť telefóny či fotoaparáty. Skrinky je možné zakúpiť si rovnako ako parkovacie miesto cez predpredajovú vstupenku.

Počet toaliet navýšia oproti minulému roku na trojnásobok, v areáli festivalu budú aj mobilné sprchy či cisterny s pitnou vodou. Rozšírená a vylepšená má byť aj gastro zóna, jej súčasťou budú i mobilné kaviarne. Festival bude aj tento rok používať vratné kelímky, aby sa čo najviac znížila produkcia odpadu. Pre záujemcov a záujemkyne bude zároveň k dispozícii festivalový merch. „Tento rok tričká kreslil známy slovenský karikaturista Martin Shooty Šútovec. Tričká aj s ďalším festivalovým sortimentom si je možné zabezpečiť vopred cez email alebo v stánku na festivale,“ uviedol Siget.

Headlinermi podujatia budú The Locos, The Rumjacks, Total Chaos a Lion’s Law. Spolu s nimi sa na festivale predstaví viac ako tridsiatka kapiel. Štvrtok bude patriť okrem The Locos aj Davovej psychóze, Polemicu, kapelám Nežfaleš, Už jsme doma, Adacta, Bratislavské Dievčatá, Punk Floid, Disident, Parketový Lev a Výstraha. V piatok to na hlavnom stagei popri skupine Total Chaos roztočia aj Punkreas, Catastrofy, Rozpor, Medial Banana, Hudba z Marsu, Baby Secondhand, Arrogant Twins, Just War, Cascabel a RV4 a v posledný deň festivalu si hrací čas podelia okrem The Rumjacks a Lion’s Law aj kapely Čad, Nekultúra, Exni!to, Vision Days, The Wilderness, Muerti, Degradace, Tragedis a The Curlies.

Festival si zároveň zachováva benefičný podtón a časťou peňazí zo vstupného opäť podporí nadáciu Pomoc deťom v ohrození, ktorá vyzbierané prostriedky rozdeľuje chorým, týraným, zanedbávaným, zneužívaným či postihnutým deťom alebo deťom, ktoré sa ocitli v ohrození zdravia a života.

 

Zdroj: SITA