Edo Klena predstavil novú skladbu Čo bude ďalej?

Infomix

Skladbu Čo bude ďalej? nahrávali v domácom štúdiu Edovho kamaráta Martina Sejka. Tam k nej nakrútili aj videoklip.

Osobitého prešovského hudobníka Eda Klenu súčasná korona kríza zastihla v procese príprav nového albumu. Nahrávky sa preto dokončujú na diaľku, prostredníctvom internetu. Počas úprav rozpracovaných skladieb vznikla aj úplne nová pieseň Čo bude ďalej?, ktorá reflektuje aktuálnu súčasnosť.

Skladbu Čo bude ďalej? nahrávali v domácom štúdiu Edovho kamaráta Martina Sejka. Tam k nej nakrútili aj videoklip. Okrem Edovho spoluhráča zo skupiny Klenoty, gitaristu Lukáša Valkučáka v skladbe hosťujú na kontrabase Tomáš Durki Durkáč (Akustika, Heľenine Oči) a saxofonista Janko Višňovský (Ali IbnRachid, ChikiLikiTu A). „Je to pieseň o tom, čo sme prežívali v marci a apríli 2020. Teraz je už každým dňom menej aktuálna. A to je dobre,“ hovorí o novej skladbe hudobník.

Ešte minulý rok vznikla v štúdiu Umpax skladba Kľud, ktorá v polovici marca tohto roku dostala nový význam. „Keď som ju písal a nahrával, mal som pocit, že trocha kľudu je dobrá alternatíva k hektickému svetu. S príchodom korony sa to zrazu zmenilo na povinnú alternatívu,“ dodal Klena.

V uplynulých týždňoch ešte Edo stihol nakrútiť klip ku skladbe Zabili DJ. Je to posledný klipový návrat k úspešnému minuloročnému albumu Vata. „Nechápte prosím pieseň ako výzvu k likvidácii rôznych púšťačov hudby. Každý má právo na temné fikcie. Dôležité je ich neuskutočniť,“ doplnil.

 

Zdroj: TASR