Druhý koncert Taylor Swift v Brazílii museli posunúť

Infomix

Dôvodom odkladu koncertu boli extrémne horúčavy. Pocitová teplota dosahovala v Riu až 59 stupňov Celzia už v piatok, keď na jej prvom koncerte zomrela 23-ročná Ana Clara Benevidesová Machadová.

Americká speváčka Taylor Swift odložila svoj druhý koncert v brazílskom Riu de Janeiro na dnes pre extrémne horúčavy po tom, čo na jej piatkovom koncerte zomrela fanúšička, ktorej sa urobilo zle. 

„Toto píšem zo svojej šatne na štadióne. Padlo rozhodnutie odložiť (sobotňajší) koncert z dôvodu extrémnych teplôt v Riu. Bezpečnosť a blaho mojich fanúšikov, spoluúčinkujúcich a štábu musia byť a vždy budú na prvom mieste,“ napísala Swift na sociálnej sieti Instagram.

Pocitová teplota dosahovala v Riu až 59 stupňov Celzia už v piatok, keď na koncerte Swift zomrela 23-ročná Ana Clara Benevidesová Machadová.

Foto
Taylor Swift na koncerte v Riu de Janeiro 17. novembra / rollingstone.com

Organizátori koncertu, spoločnosť Time4Fun, na sociálnej sieti Instagram uviedli, že Benevidesovú ošetrili na koncerte zdravotníci, keď sa začala cítiť zle. Následne bola prenesená do centra prvej pomoci na štadióne a neskôr ju previezli do nemocnice, kde o niekoľko hodín neskôr zomrela. Podľa zdravotníkov zomrela po tom, čo utrpela zástavu srdca a dýchania, príčinu smrti však stále určiť nevedia. Brazílske úrady v súčasnosti vyšetrujú okolností úmrtia mladej ženy.

Miestne médiá predtým uviedli, že fanúšikovia si nemohli na koncert priniesť fľaše s vodou aj napriek mimoriadne teplému počasiu. Mnohí pritom čakali niekoľko hodín pred koncertom pred štadiónom na priamom slnku.

Taylor Swift v reakcii na úmrtie fanúšičky uviedla, že jej srdce je zdrvené. „Mám len veľmi málo informácií okrem toho, že bola mimoriadne krásna a príliš mladá,“ uviedla v ručne písanom odkaze zverejnenom na sociálnych sieťach.

Benevidesovej priateľka, ktorá s ňou na koncerte bola, pre spravodajský portál G1 uviedla, že mladej dievčine sa spravilo zle hneď na začiatku koncertu, keď speváčka vystupovala len s druhou piesňou.

 

Zdroj: TASR