Detské rádio si už môžete naladiť aj v Banskej Bystrici a vo Zvolene

Infomix

Ide o v poradí tretiu frekvenciu jediného detského rádia na Slovensku.

Rádio je hlavne pre ľudí s fantáziou. A viete, kto ju má najväčšiu? No predsa deti. Podporovať ich v kreativite, premýšľaní, popritom hravou formou vzdelávať a zabaviť hudbou. To všetko sa dá na jednom mieste. Detské rádio – tvoje prvé detské rádio to dokáže. Stačí jeden magický gombík. Ako pribúdajú poslucháči, tak aj frekvencie. Najnovšie si ho môžeme naladiť už aj v Banskej Bystrici a vo Zvolene.

Foto

Košice, Prešov, Banská Bystrica aj Zvolen

Detské rádio začalo na Slovensku vysielať minulý rok v lete z Košíc (102,5 MHz). Ku košickej a prešovskej frekvencii (102,7 MHz) pribudla už v poradí tretia. Najnovšie si ho môžete naladiť už aj v Banskej Bystrici a vo Zvolene. Od 7. mája sa rozozvučí na frekvencii 98,7 MHz.

Obrovský záujem, emaily aj reakcie od detí, ktoré nás počúvajú online cez web www.detske.radio, je však silným hnacím motorom k tomu, aby sa Detské rádio šírilo aj ďalej. Predpripravené je aj spustenie frekvencie v Žiline a Martine, a to na rovnakej frekvencii 98,7 MHz.

 

Jediné a jedinečné Minútové správičky

Súčasťou Detského rádia sú aj originálne Minútové správičky, ktoré na Slovensku ponúka iba redakcia Detského spravodajstva od začiatku vysielania. Malí redaktori tak robia veľké veci a denne prinášajú zaujímavé informácie, ktoré poučia, pozvú za kultúrou, športom, ale niekedy aj pobavia. Viac ako desaťčlenný tím detí z Košíc pravidelne pripravuje pútavý obsah, ktorý môžete počúvať v rannom i popoludňajšom vysielacom bloku (6.30 hod., 7.30 hod., 8.30 hod., 15.30 hod., 16.30 hod. a 17.30 hod.).