Deep Purple vydali nový singel Lazy Sod

Infomix

Pre rockových veteránov ide už o tretiu ochutnávku nadchádzajúceho albumu =1.

Britskí hard-rockoví veteráni Deep Purple vydali nový singel s názvom Lazy Sod.

Skladba produkovaná Bobom Ezrinom je tretím singlom, ktorý skupina zdieľa z pripravovaného albumu =1 po tom, čo už vyšli dva single – Portable Door a Pictures of You.

Najnovší, 23. album vydávajú 19. júla a bude to prvá plnohodnotná platňa kapely od roku 2021, keď vydali album coververzií Turning To Crime, a zároveň prvá platňa s pôvodným materiálom od albumu Whoosh! z roku 2020.

Foto
Deep Purple predstavili nový singel Lazy Sod / Spotify

Na svojej oficiálnej webovej stránke Deep Purple zdieľali nepravdepodobnú inšpiráciu za názvom piesne. Frontman Ian Gillan vysvetlil: „Nedávno sa ma jedna mladá novinárka spýtala, koľko piesní som v živote napísal. Odpovedal som, že naposledy pred dvadsiatimi rokmi môj asistent napočítal vyše 500. Cítil som sa celkom úspešne, kým mi nepovedala, že Dolly Parton ich napísala 5000 a nazvala ma lenivým blbcom. Nemohol som inak, než súhlasiť a zapísal som si to do poznámkového bloku.“

Začiatkom tohto roka skupina oznámila podrobnosti o novom turné po arénach a štadiónoch, ktoré sa má uskutočniť po celom Spojenom kráľovstve. Pod názvom One More Time budú predvádzať hity ako Smoke On The Water a Highway Star na piatich koncertoch.