Čumil – legendárny album skupiny INÉ KAFE vychádza na vinyle

Infomix

Od prvého vydania uplynulo už 21 rokov, skupina ho vydala 4. októbra 1999.

Prvýkrát na vinylovej LP platni vychádza dnes už legendárny, v poradí druhý album s názvom Čumil skupiny Iné Kafe. Na strane A sú skladby Ako idiot, Poraď si sám, Peter, Radikál, Pohoda, Veľkou palicou II., Nie, nie, na B strane piesne Ako sa máš?, Svätý pokoj, Sráč, Čumil, Skús to ďalej a Vianoce. 

Foto
Vinyl ponúka 13 skladieb / Universal Music

Od prvého vydania uplynulo už 21 rokov, skupina ho vydala 4. októbra 1999. Okrem množstva nových fanúšikov im v tej dobe priniesol ocenenie Objav roka v ankete Slávik a zlatú platňu za predaj albumu. Album skupina nahrala v trojici Vratko Rohoň (gitara, spev), Mario Wayo Praženec (basgitara), Dodo Praženec (bicie). „Album Čumil bol naším, dá sa povedať, prelomovým albumom. Kým pri prvom albume Vitaj! sme mali problém nájsť vydavateľa, tak po jeho úspechu (singel 090x), sme si už druhý album mohli vydať u toho, koho sme si sami vybrali. Voľba padla na Universal Music a album bol na svete. Bol to zároveň album, kde som prvýkrát sólovo spieval. Dodnes sú niektoré skladby pevnou a niektoré premenlivou súčasťou koncertných playlistov. Skladby z Čumila sú vždy osviežením na koncerte. Veľmi sa tešíme na vinyl, pretože s ním dopĺňame svoju diskografiu našich siedmich albumov o ďalšie LP. Už nám tri albumy vyšli aj na LP. Je to taký darček od nás pre fanúšikov v rámci nášho tohtoročného výročia 25 rokov existencie kapely,“ uviedol pre médiá líder kapely Vratko Rohoň.

Gitarista, spevák, skladateľ, líder skupiny Vratko Rohoň (1974) založil Iné Kafe v roku 1995. Rok nato nahrali pod názvom Kachny prvé demosnímky, o rok neskôr nahrali piesne pre demoalbum s názvom Situácia. Prvý oficiálny album Vitaj vydali 4. októbra 1998, vydali ho vo vlastnom vydavateľstve Shotgun Records. Druhý album Čumil v predaji prevýšil náklad 17.000 kusov. Štvrťstoročie na hudobnej scéne oslávila kapela dvoma symfonickými koncertmi 15. januára 2020 v Bratislave a dva dni nato v Prahe.

 

Zdroj: TASR