Česká kapela Kabát vystúpi začiatkom júna na Tehelnom poli

Infomix

Rockeri zahrajú fanúšikom a fanúšičkám prierez svojimi najväčšími hitmi.

Česká rocková kapela Kabát vystúpi 5. júna na novom bratislavskom štadióne Tehelné pole. Fanúšikov a fanúšičky čaká zhruba dvojhodinový koncert, na ktorom rockeri ponúknu prierez svojou tvorbou za 30 rokov pôsobenia na hudobnej scéne. „Tento koncert nám pribudne ako posledný do nášho mini výročného turné, 1. júna začíname v Brne, na to pôjdeme do Bratislavy, kde bude jediný koncert na Slovensku a potom nás v Českej republike čakajú ešte štyri koncerty. Hrať na Tehelnom poli je pre nás veľká česť a výzva, ten štadión je nádherný, tešíme sa na to,“ uviedol pre agentúru SITA líder kapely Pepa Vojtek.

Zahrať by podľa neho chceli aspoň jednu pesničku z každého albumu. „Azda sa nám to podarí. Ten zoznam skladieb ešte nie je úplne ustálený, zatiaľ skúšame v skúšobni a celé to zostavujeme, ešte máme na naše pomery relatívne dosť času... Myslím, že si na svoje prídu aj fanúšikovia staršieho dáta, aj juniori,“ naznačil známy spevák, podľa ktorého budú mať na oslavy tridsaťročnice i špeciálne prispôsobené pódium.

Na bratislavskom koncerte sa popri nich predstavia aj slovenské kapely Horkýže Slíže a Inekafe. „Sú to naši kamaráti, zahrajú pred nami, každá kapela bude mať priestor 40 minút. Spájať sa nebudeme, niekedy takéto spojenia nebývajú dobré, my si odohráme svoj koncert a oni svoje... Ale, a to býva aj pri športe, že sa všetci tí spoluhráči združia po zápase, tak my sa stretneme po koncerte, tam sa už zmažú aj tie jazykové rozdiely, po dvoch hodinách splynieme v jeden dav,“ zavtipkoval Vojtek.

 

Zdroj: SITA