Blue Zodiac zverejnili videoklip ku skladbe Ešte niečo

Infomix

S piesňou o tom, že by si ľudia mali vážiť, čo majú a mali by sa správať k partnerovi s rešpektom, sa umiestili na druhom mieste tohtoročného Košického zlatého pokladu.

Bratislavská kapela Blue Zodiac zverejnila videoklip ku skladbe Ešte niečo, s ktorou sa pred mesiacom umiestnila na druhej priečke 35. ročníka Košického zlatého pokladu. Jednoduchým videoklipom chceli pritom podčiarknuť najmä text skladby, ktorý vychádza podľa slov speváčky Daniely Obšitníkovej a gitaristu Martina Vasila priamo zo života. „Našou inšpiráciou je najmä svet okolo nás, ľudia, ich vzťahy medzi sebou, skrátka náš každodenný život a to, čo vidíme alebo sami prežívame. Stačí mať len uši a oči otvorené,“ zhodla sa dvojica.

Posolstvom piesne podľa nich je, že by si ľudia mali vážiť, čo majú a mali by sa správať k partnerovi s rešpektom. „Toto je prenesené aj do videoklipu. Tiene od seba otočených stoličiek majú reflektovať dvoch partnerov, ktorí aj napriek svojej láske nevedia ďalej ostať partnermi,“ vysvetlila speváčka. Videoklip k novinke, postavený na minimalistických prvkoch s priestorom na vnímanie textu, nakrútili v Daylight Studiu, o postprodukciu klipu sa postaral Michal Neffe.

V tejto chvíli kapela pripravuje už ďalšiu zaujímavú spoluprácu a čaká ich aj niekoľko koncertov. Koncom februára budúceho roka sa dokonca predstavia pred bratislavským a pražským vystúpením kanadského speváka a gitaristu Jesseho Cooka. Ako zároveň veria, ich tvorba by už čoskoro mohla vyústiť do prvého oficiálneho albumu.

 

Zdroj: SITA