Bara vydala nový klip k piesni Bolo

Infomix

Nový autentický videoklip k vlastnej autorskej piesni Bolo je skladačkou videí z momentov speváčkinho života.

Pieseň vznikla už dávnejšie, ako pomerne všetky piesne, ktoré sú súčasťou debutového EP – Maľujem vlastnú tvár. Ten vyšiel v prvej polovici augusta 2022. Všetky nahrávky sú na albume ešte z čias, keď hudobníčka tvorila sólovo. Pieseň "Bolo" prešla niekoľkými zmenami – najprv sa zmenil kus textu v refréne potom sa poupravil aranž. Pieseň hovorí o tom, aký naplnený má byť život, lebo človek nikdy nevie, kedy je jeho posledná minúta – k tej sa autorka približuje textovo v bridge-i textu. „Pieseň vznikla vtedy, keď som si povedala, že budem robiť ešte viac. Ešte viac hudby, divadla, tanca. Práve v tom čase zomrel nečakane jeden známy mladý človek. Vtedy si uvedomíme aký je život krehký. Ráno piješ obľúbenú kávu a večer odpadneš a zrazu tu nie si,” vysvetluje zrod textu hudobníčka. „Dalo mi nejaký zvláštny zmysel, spojiť to. Zaujímavé, čo všetko nás dokáže v písaní, v tvorbe ovplyvniť, keď to danej udalosti dovolíme. Slohy a refrén sú “výkrik” do sveta, že bude ešte živší. Ľudia majú častokrát problém s tým, ak niekto robí viac vecí naraz. Ja vravím – no a čo!? Ak to človek zvláda a miluje čo robí, tak nech. Čo bolo, bolo a bude inak. Bridge uvedomenie, že čakať na Godota sa – asi - často neoplatí.”

Ako vo väčšine prípadov u autorky vznikol najprv text a až potom hudba. „Niekedy ale tvorím  improvizačne – súčastne text aj hudbu a potom to upravujem. V tomto prípade bol text prvý.  Hudbu som mala premyslenú, aranž sa ale v štúdiu trochu poupravil, ako aj refrén textu. Táto pieseň je špecifická v tom, že ako v jedinej môžete počuť ukulele,” čim chcela Bara docieliť, aby pieseň nebola smutná, napriek tomu, že v sebe nesie kúsok negatívnej myšlienky.

„Tento klip je minivýcuc zo života, ktorý mám rada. Miesta, ľudia a bytosti v ňom. Samozrejme kopec ich tam chýba. Súčasťou klipu nie sú profesionálne svetlá, efekty, réžia, ale autentiské videá v jednej 3-minútovej spleti. Od začiatku som vedela, že to bude takýto videoklip,” doplnila Bara.

Ďalší videoklip, ktorý pošle speváčka do sveta, bude k piesni "Divý vodopád" a to koncom tohto roku. Novinkou je tiež zmena názvu v jej predošlom bande 7 p.m. na Bara music band. Pôjde skôr o vokálový projekt, v ktorom budete môcť počuť nové autorské piesne doplnené o vokály Natálie Daňkovej a Patrície Krempaskej.

 

Zdroj: RÁDIO KOŠICE