Alvaro Soler presúva turné, v Bratislave vystúpi o rok neskôr

Infomix

Alvaro sa však fanúšikom prihovára pravidelne na sociálnych sieťach. Na konci marca vydal pieseň na podporu, aby ľudia ostali doma.

Z dôvodu celosvetového šírenia nového koronavírusu sa prekladá aj koncert speváka Alvara Solera, ktorý sa mal uskutočniť 29. mája v bratislavskom Národnom tenisovom centre. Nový dátum vystúpenia bude 28. mája 2021. Už zakúpené vstupenky ostávajú v platnosti, fanúšikovia si môžu zakúpiť vstupenky aj na nový termín cez lístocheck.sk. „Bratislavský koncert Alvara Solera v rámci turné European Summer Tour 2020 sa presúva na rok 2021 z dôvodu opatrení na zabránenie šírenia koronavírusovej pandémie. Vstupenky ostávajú platné aj naďalej,” informuje manažment hudobníka.

Na mladého speváka a skladateľa si fanúšikovia budú musieť počkať rok, kým ho naživo uvidia na Slovensku. On sa im však prihovára pravidelne na sociálnych sieťach. Na konci marca vydal pieseň na podporu, aby ľudia ostali doma. Spolu so svojimi priateľmi pesničku naspievali a každý aj natočil kúsok zo svojej domácnosti, čím vznikol zaujímavý videoklip. Zverejnil aj video, kde svojim priaznivcom ukazuje, ako skladá pieseň, či nahrávajú skladby. Ľudia tak môžu byť priamo pri tvorbe jeho ďalších hitov a nazrieť tak do jeho domáceho zákulisia. 

„Moje piesne sú väčšinou osobné príbehy, a tiež diskutujem o skúsenostiach ľudí, ktorých poznám. Napríklad La Centura je úplne sebaironická. Ide o to, že neviem tancovať, a to je v poriadku. El Mismo Sol pochádza z mojej multikultúrnej výchovy. Keď som bol teenager, chvíľu som žil v Japonsku, kde som zažil, ako sa môžu rôzni ľudia z rôznych kultúr spájať prostredníctvom hudby. Prinútilo ma to premýšľať o sile hudby. Posledný singel La Libertad je o tom, aby bol človek slobodný a šťastný. Byť vďačný za to, čo máme a nebrať to ako samozrejmosť," vysvetľuje spevák.

Jeden z prvých hitov má so speváčkou a herečkou Jennifer Lopez, neskôr znel z rádia hit Sofia. Alvaro má nemecké a španielske korene. Žil v Barcelone, neskôr v Tokiu, Berlíne a Madride, čo mu pomohlo k tomu, aby bol multilinguálnym. Pôvodne chcel byť automobilovým dizajnérom, vyskúšal si aj prácu recepčného, vodiča, či prácu v modelingu, čo sčasti zdôvodňuje, že sa stal miláčikom najmä ženského publika.

 

Zdroj: TASR