Album Jizvy lásky Petra Muka vychádza v reedícii

Infomix

Prvýkrát je k dispozícii aj vo vinylovom formáte.

Nezabudnuteľný spevák Petr Muk vydal v roku 2000 druhý sólový album Jizvy lásky, predajne najúspešnejší titul vo svojej sólovej diskografii. Práve v týchto dňoch vychádza jeho reedícia, a to v remastrovanej podobe, ktorá je rozšírená o niekoľko bonusových nahrávok na CD, doplnená fotografiami, úryvkami textov a edičnou poznámkou. Prvýkrát je k dispozícii aj vo vinylovom formáte. 2CD vyšlo 19.11. 2021 a 2LP vychádza 3.12.2021

 

Foto
Obal reedície albumu Jizvy lásky / Warner Music

Pre Muka znamenali Jizvy lásky začiatok cesty k hviezdnemu postaveniu. Potvrdili jeho mnohostranný talent, keď si tu zaspieval piesne, ktoré kompletne zložil on sám a sčasti otextoval, pridal gitary a spoluprácu na aranžmáne a produkcii. Bol obklopený novými kolegami na čele s klávesákom Michalom Šetkom.

Päťdesiattisícový predaj bol v roku 2000 výnimočný a podporený tak ako cover verziou Zrcadlo aj pôvodnými singlami Neusínej, Stoupám ti do hlavy, Ve vlnách a Tančíš sama. Po ére kultových formácií Oceán a Shalom, Muk ponúkol mainstreamovejšie, ale takisto originálne pokračovanie hudobného vývoja, ktoré viedlo k jeho popularite, vypredaným halám, ale aj hudobným oceneniam v ankete Slávik či TýTý.

 

Zdroj: RÁDIO KOŠICE