Albert Černý predstavuje pieseň Nová láska

Infomix

Pre umelca je stále primárna domovská kapela Lake Malawi, tá sa však orientuje výhradne na po anglicky spievaný indie pop. Na singli Nová láska napriek tomu spolupracovali i ostatní členovia kapely.

Spevák Albert Černý vydáva svoju prvú skladbu v češtine, jej názov je Nová láska. Černý je známy najmä vďaka pôsobeniu vo svojej kapele Lake Malawi, ktorá zožala veľký úspech na najsledovanejšej nešportovej udalosti sveta, Eurovision Song Contest 2019, ktorú sledovalo v priamom prenose viac ako 200 miliónov divákov. So skladbou Friend of a Friend obsadil vo veľkom finále 11. miesto. Aktuálne dokončil účinkovanie v televíznej relácii Tvoje tvář má známý hlas a vzápätí prekvapil fanúšikov prvým českým singlom. „Pieseň som pôvodne napísal pre Sebastiana, pretože ma veľmi zasiahol jeden jeho osobný príbeh. Keď som prišiel po schôdzke s ním o jedenástej večer na hotel v Brne, kde som bol ubytovaný, sadol som si za klávesy a napísal som o tom príbehu pesničku s českým textom. Ale nakoniec sa mi tak veľmi páčila, že som si ju nechal pre seba,“ opisuje vznik skladby Černý.

Na produkcii skladby sa okrem autorov podieľal i nórsky hudobný producent JOWST, s ktorým sa Černý zoznámil počas svojho pôsobenia v súťaži Eurovision Song Contest.

Pre umelca je stále primárna domovská kapela Lake Malawi, tá sa však orientuje výhradne na po anglicky spievaný indie pop. Na singli Nová láska napriek tomu spolupracovali i ostatní členovia kapely. Basgitarista Jeroným Šubrt je spoluautorom hudby a bubeník Antonín Hrabal sa postaral o réžiu klipu. „Pri nakrúcaní klipu počuje človek danú pesničku snáď tisíckrát. To je spoľahlivý počet vypočutí na to, aby ju začal nenávidieť. To sa mi však, vďaka Bohu a Albertovmu talentu, ani pri jednej z jeho pesničiek nestalo. Som veľmi rád, že som sa mohol opäť chopiť réžie. Fandím novému smeru, ktorým sa Albert rozhodol vydať,“ komentuje spoluprácu režisér klipu.

 

Zdroj: TASR