Victoria Linnen a Peter Zbranek prerobili 3 hity od Coldplay

Infomix

K spojeniu klavíra a huslí neodmysliteľne patrí aj krásny obraz a na natáčanie klipu si hudobníci zvolili kaštieľ v Beladiciach.

Hudobníci Peter Zbranek a Victoria Linnen predstavili svoju najnovšiu spoločnú skladbu a to medley prevedenie troch hitov skupiny Coldplay. O tom, ktorú skladbu spolu nahrajú, im pomohli rozhodnúť fanúšikovia hlasovaním na sociálnych sieťach. K víťaznej piesni Fix you neskôr pridali aj ďalšie dva hity Homesick a Ewerglow. Vzniklo tak krásne Coldplay medley, ktorého časti na seba veľmi prirodzene nadväzujú.

Zaujímavosťou pritom je, že celé nahrávanie sa uskutočnilo nadiaľku. Nezapríčinila to však pandémia, ale vzdialenosť. Keďže Peter s Victoriou bývajú na opačných koncoch Slovenska, každý z nich nahral svoj part samostatne a následne sa obe nahrávky v štúdiu zmixovali dokopy.

K spojeniu klavíra a huslí neodmysliteľne patrí aj krásny obraz. Na natáčanie klipu si hudobníci zvolili kaštieľ v Beladiciach s oku lahodiacimi priestormi a krásnym bielym klavírnym krídlom. Pre jeho produkciu oslovili režiséra a kameramana Raymonda Petrika, ktorý spolupracuje s viacerými známymi slovenskými hudobníkmi ako sú Kollárovci či Martin Harich.

Samotný videoklip vyzdvihol prednosti oboch nástrojov a dokonale sa zladil s hudbou. Pôvabne rozpráva príbeh o tom, ako dokáže krásna hudba pritiahnuť našu pozornosť, nech sme kdekoľvek, a podčiarkuje atmosféru celej skladby.

Prvýkrát sa Peter s Victoriou stretli na svadobnej výstave, kam boli obaja pozvaní predviesť svoj talent ako sólo umelci. Spontánne sa však rozhodli zahrať pre návštevníkov jednu pieseň aj spoločne. Hoci si na toto vystúpenie trúfli úplne bez prípravy, vypálilo to perfektne. Táto náhoda a tiež fakt, že klavír s husľami je krásna kombinácia, priviedli Petra s Victoriou na myšlienku spojiť ich schopnosti a potešiť svojich priaznivcov spoločnou skladbou.

 

Zdroj: RÁDIO KOŠICE