Joss Stone zaspievala v Severnej Kórei

Infomix

Vystúpenie bolo súčasťou Total World Tour, v rámci ktorého sa chce predstaviť v každej krajine na svete.

Britská speváčka Joss Stone v rámci svojich snáh predstaviť sa v každej krajine na svete zaspievala v Severnej Kórei. Vystúpenie umelkyne z Devonu v hlavnom meste Pchjongjang bolo súčasťou jej Total World Tour, v rámci ktorého sa už predstavila napríklad aj v Sýrii alebo Jordánsku.

Galéria k článku

Návštevu izolovanej krajiny pomohol 31-ročnej Stone zorganizovať Simon Cockerell, ktorý má cestovnú kanceláriu špecializujúcu sa na výlety do Kórejskej ľudovodemokratickej republiky. Turistický sprievodca prostredníctvom Instagramu zverejnil aj fotografie zo speváčkinej návštevy. Stretnutím s ňou sa pritom prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter pochválil aj britský veľvyslanec v Severnej Kórei Colin Crooks.

Galéria k článku

Samotná Stone zverejnila len krátke video z cesty na Instagrame, kde sa tiež pochválila, že sa učí kórejskú ľudovú pieseň Arirang. Na YouTube zároveň pravidelne zverejňuje videá z krajín, ktoré už v rámci svojho Total World Tour navštívila.

Joss Stone, vlastným menom Joscelyn Eve Stoker, sa preslávila v roku 2003 zásluhou multiplatinového debutového albumu The Soul Sessions. Darilo sa aj ďalšej štúdiovke Mind Body & Soul (2004), z ktorej pochádza jej najúspešnejší singel You Had Me. S treťou štúdiovkou Introducing Joss Stone (2007) sa jej po prvý raz podarilo dostať do top 10 amerického albumového rebríčka Billboard 200, kde obsadila druhé miesto, pričom v prvej desiatke sa umiestnili aj nasledujúce nahrávky Colour Me Free! (2009), LP1 (2011) a The Soul Sessions Vol. 2 (2012). V roku 2015 vydala zatiaľ posledný album Water for Your Soul. S už nefungujúcou formáciou SuperHeavy, v ktorej pôsobili aj Mick Jagger, A. R. Rahman, Dave Stewart a Damian Marley, vydala v roku 2011 eponymný album. Stone predala približne 14 miliónov kópií albumov a získala dve BRIT Awards a jednu Grammy. Príležitostne sa venuje aj herectvu, predstavila sa napríklad v snímke Eragon (2006) či v období 2009 až 2010 v seriáli Tudorovci: Sex, moc a intrigy (2007 - 2010).

 

Zdroj: SITA, BBC