Dopravný servis 29.03.2023 - 19:40

DOPRAVNÝ SERVIS RÁDIA KOŠICE

Stiahnite si aplikáciu, vďaka ktorej budete detailne a presne vedieť o všetkom, čo sa deje na bratislavských cestách. NOVÝ DOPRAVNÝ SERVIS nájdete aj v aplikácii RÁDIO KOŠICE, je voľne dostupný v Google Play a App Store. Kliknite si na sekciu DOPRAVNÝ SERVIS, pridajte fotku, video a informácie priamo z miesta.


VŠEOBECNÁ SITUÁCIA NA CESTÁCH:

Slovenská správa ciest informuje:

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až mokrý.

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až vlhký, miestami mokrý. V hornatých oblastiach Slovenska sa miestami na vozovkách nachádza vrstva kašovitého alebo utlačeného snehu v hr. 1 - 3 cm, v okrese Stará Ľubovňa aj zľadovateného snehu do 2 cm.

Horské priechody (HP) na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až mokrý. 

UPOZORNENIE PRE VODIČOV:

  • Pozor! Na cestách III. triedy v oblasti Košíc-okolia je poľadovica!
  • HP Herlianske Sedlo a cesta II/549 Úhornianske sedlo - Krásnohorské Podhradie sú v zimnom období neudržiavané a uzavreté pre všetku dopravu!

 

DOPRAVNÉ NEHODY:

 

Aktuálne zdržanie:

-

 

Aktuálne obmedzenia: 

- KE: práce na Kavečianskej ceste, sú tam vyfrézované úseky, opatrne

 

Radary: 

- KE: pred mostami, od Furče, smer Palackého

- KE: Sečovská cesta, smer Palackého

- KE: Barca, za č. s. OMV, smer centrum

 

Hliadky:

- KE okolie: Medzi Nižným Čajom a Bohdanovcami

- PO: Petrovianska

- PO: Bardejovská

 

Dlhodobé obmedzenia:

- KE: zmena organizácie dopravy na Slaneckej v križovatke pri Tescu, kde budú autá jazdiť po náhradnej komunikácii z cestných panelov.

Zmena nastane aj v križovatke na ulici Pri Krásnej, ktorá bude úplne uzavretá a vodiči sa do tejto lokality dostanú cez Golianovu ulicu.

Presmerovanie dopravy na nové jazdné pruhy – na pravú stranu Slaneckej cesty v smere do Krásnej, je naplánované na začiatok mája. Stavba v oboch jazdných profiloch bude podľa zhotoviteľa hotová na jeseň tohto roka.

- KE: pred Optimou od Pereša je vozovka zúžená do ľavého pruhu.

- KE: Na Ondavskej rekonštrukcia zastávky pri VÚSCH-u, v smere do mesta.

- KE: prebieha rekonštrukcia Slaneckej cesty. Stavebné práce sú realizované v celej dĺžke ulice medzi MÚK Kapustníky a križovatkou s ulicou Meteorovou. Cesta II/552 bude v celom rekonštruovanom úseku Nižné Kapustníky – Meteorová /dĺžka 2.450 m/ prejazdná v dvoch jazdných pruhoch min. šírky 2,75 m – toto až na nevyhnutné výnimky bude platiť počas celej doby rekonštrukcie. Sledujte prenosné značenia. V celej dĺžke sú vypnuté semafory, je tam jeden prenosný semafor, rešpektujte ho a pozor na chodcov.

- KE: dlhodobo uzavretý pravý jazdný pruh (rekonštrukcia autobusovej zastávky) na Toryskej, v smere k Steel Aréne, pred odbočkou na Idanskú

- KE okolie: v Bidovciach pracujú cestári, doprava je riadená semaformi 

- KE okolie: až do odvolania je uzavretá cesta medzi obcami Herľany a Banské z dôvodu odstránenia terajšieho oceľového premostenia, pretože bude započaté s výstavbou nového mosta cez Herlianský potok. 

- KE okolie: začala sa prvá etapa rekonštrukcie cesty druhej triedy z Košíc po štátnu hranicu s Ukrajinou. Prvá etapa zahŕňa časť od Nižnej Hutky po Slanské Nové Mesto

- TV okres: na trase Veľaty - Slovenské n.M. sa začala rekonštrukcia, rátajte s obmedzeniami. Predpokladaná doba prác je 21 mesiacov (od marca 2023), mimo zimného obdobia. 

- TV okres: Na ceste druhej triedy II/552 v Košickom kraji sa dnes spúšťajú stavebné práce. Úsek s dĺžkou takmer 11 km, ktorý začína v Zemplínskej Teplici a pokračuje cez Zemplínsky Branč až po Veľké Raškovce, prejde modernizáciou. Rekonštrukcia potrvá 6 mesiacov. Úsek, ktorý prejde rekonštrukciou začína v okrese Trebišov v obci Zemplínska Teplica a pokračuje cez obce Egreš, Čeľovce, Nižný Žipov, Stanča, Zemplínsky Branč a Brehov. V okrese Michalovce vedie cez obce Oborín a Veľké Raškovce. V rámci stavebných prác sa na niektorých úsekoch obnoví kryt vozovky a zastabilizuje sa cestné teleso. Modernizácia bude zahŕňať aj sanáciu komunikácií či krajníc a upraví sa tiež odvodnenie vozovky.

- PO: Pre stavebné práce na uložení vodovodnej a kanalizačnej prípojky budú v termíne od 15. marca do 15. decembra 2023 čiastočné uzávierky ulíc Štúrova, Maybaumova, Radlinského, Budovateľská a čiastočné i úplné uzávierky ulíc Tomášikova, Prostějovská, Antona Prídavka, a to na križovatkách a na miestach realizovaných rozkopávok pre uloženie plynovodu, v úsekoch približne od 10 do 100 metrov.

- PO: na Partizánskej ulici pri zdravotníckej fakulte sú vyfrézované kusy vozovky, je to označné dopravým značením. Počas dopravnej špičky je lepšie sa tomuto úseku vyhnúť.

- VT: na výpadovke na MI za semaformi prebieha rekonštrukcia mosta, v úseku je zúžená vozovka, a krátko sa tam môžete aj zdržať