Yoko Ono zverejnila coververziu skladby Imagine

Infomix

Novinka sa objaví na albume Warzone, ktorý vydá 19. októbra.

Japonská umelkyňa Yoko Ono zverejnila coververziu skladby Imagine, ktorú pôvodne nahral v roku 1971 jej zosnulý manžel John Lennon. Osemdesiatpäťročná vdova ponúkla novinku pri príležitosti muzikantových 78. narodenín, ktoré by oslávil 9. októbra.

Nová verzia kultovej skladby sa objaví na albume Warzone, ktorý Ono vydá 19. októbra. Z nahrávky, ktorá bude obsahovať nové verzie jej 13 piesní z rokov 1970 až 2009, predtým zverejnila titulnú skladbu. „Z nahrávania Imagine som bola veľmi nervózna, pretože každý na svete pozná túto pieseň a môžu ma preto kritizovať. No mala som pocit, že bolo veľmi dôležité nahrať ju a moja nervozita bola vedľajšia,"  vyjadrila sa interpretka. „S Johnom sme toho spolu veľa vytvorili a bol by naozaj šťastný, že som to spravila," dodala. Na novej verzii piesne sa podieľal aj hudobník a producent Thomas Bartlett.

Yoko Ono sa vlani stala oficiálnou spoluautorkou skladby Imagine. Zástupcovia Národnej asociácie hudobných vydavateľov (National Music Publishers Association) o tom informovali v júni 2017 na stretnutí v New Yorku, kde vyhlásili spomínaný hit za skladbu storočia.

Yoko Ono a John Lennon spolupracovali na viacerých albumoch, počnúc nahrávkou Unfinished Music No.1: Two Virgins (1968). Krátko pred Lennonovou smrťou stihli v roku 1980 vydať ešte album Double Fantasy, no počas jeho nahrávania vznikol dostatok materiálu aj pre ďalší album Milk And Honey (1984). Yoko Ono vydala aj sólové nahrávky ako napríklad Fly (1971), Feeling The Space (1973), Season Of Glass (1981), It's Alright (I See Rainbows) (1982) či zatiaľ poslednú Take Me To The Land Of Hell (2013), ktorú nahrala s formáciou Plastic Ono Band. Je tiež známa ako mierová aktivistka.

 

Zdroj: SITA